м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Взаємодія суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

21 квітня фахівці департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради прийняли участь у відео-селекторній нараді, ініціатором якої виступило Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Сумській області.

Темою обговорення наради постало нагальне питання щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» в умовах запровадження карантинних заходів в державі.

Під час відео-селекторної наради визначались шляхи взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, було напрацьовано план спільних дій всіх суб’єктів взаємодії в боротьбі з цим негативним явищем з урахуванням карантинних обмежень.

Особливу увагу було приділено інформуванню населення стосовно прав та дій в разі існування загрози домашнього насильства, в тому числі шляхом розміщення інформаційних матеріалів в загальнодоступних місцях для населення.

Аналіз роботи департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради у даному напрямку вказує на те, що протягом 1 кварталу поточного року від Сумського відділу поліції до департаменту надійшла інформація про 81 випадок вчинення домашнього насильства по відношенню до 72 осіб, що на 19 осіб (35,8%) більше, ніж у відповідному періоді 2019 року. Разом з тим, цю тенденцію не можна вважати суто негативним фактом, це є також і свідченням підвищення обізнаності мешканців міста щодо можливостей отримати допомогу, рівня довіри до служб, які надають захист та послуги таким особам.

З метою з’ясування причини та обставини вчинення насильства, проводились комісійні обстеження постраждалих за місцем проживання або перебування, під час яких ознайомлювали з переліками закладів та установ, що надають медико-соціальну, психологічну, юридичну та інші види допомоги. До відвідувань постраждалих залучались дільничні офіцери поліції для одночасного проведення профілактичної та превентивної роботи з правопорушниками, взяття на контроль ситуації в цих родинах.

Перелік сімей, в яких 12 дітей були свідками домашнього насильства, направлено до управління «Служба у справах дітей» Сумської міської ради для розгляду питання необхідності застосування заходів щодо захисту їх прав і законних інтересів.

Нижче долучаємо інформаційні матеріали, які допоможуть впоратися із ситуацією домашнього насильства за посиланням: Домашнє насильство