У першу неділю листопада в Україні, згідно з Указом Президента, відзначається День працівника соціальної сфери. Цього року він припав на 3 листопада.
У наш час економічної нестабільності все більше людей потребують соціального захисту на державному рівні. Тому робота працівників соціальної сфери на сьогодні дуже затребувана. Особливість роботи полягає в тому, що тільки гуманні люди, які вміють співчувати, готові допомогти сиротам, особам з інвалідністю, багатодітним матерям, людям похилого віку можуть нею займатися.
Дорогі колеги!
Напередодні професійного свята всім працівникам соціальної сфери хотілося б побажати міцного здоров’я, добробуту і злагоди вашим родинам, звершення задумів та подальших успіхів у всіх трудових починаннях!
Щиро дякуємо вам за сумлінну працю і віримо: ми з вами єдині у прагненні соціальної справедливості, людяності, добра, у бажанні, щоб мешканці міста Суми мали гідну підтримку держави та гідне життя.
Багато вже пройдено на нашому професійному шляху та ще стільки людей потребує підтримки. Ми переконані, що вам вистачить снаги, витримки та професіоналізму для подолання всіх труднощів у справі поліпшення добробуту населення нашого міста, соціального захисту тих, хто його так потребує.
Зі святом!
Нагадаємо, свою історію департамент соціального захисту населення розпочав два десятиліття тому.
У 1996 році при Зарічному та Ковпаківському райвиконкомах були створені управління соціального захисту населення. На далі, структурні підрозділи пройшли чергу змін назв та підпорядкування. І з квітня 2004 року реорганізовані в управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради, з травня 2016 року – реорганізовано на департамент соціального захисту населення Сумської міської ради.
На сьогодні чисельність департаменту становить 180 штатних одиниць, структура складається з 4 управлінь, 4 відділів та самостійного сектору, у підпорядкуванні 3 комунальні установи соціального захисту: територіальний центр соціального обслуговування «Берегиня», Центр реінтеграції бездомних осіб та Центр учасників бойових дій.
Хоча з моменту створення департаменту його структура фактично не змінювалася, нині департамент виконує втричі більше функціональних повноважень, ніж це було на початку його діяльності. Такі зміни викликані змінами до законодавства про соціальний захист, розширенням кола осіб, яким надаються державні соціальні гарантії, істотною зміною в механізмі надання державної соціальної підтримки, збільшенням місцевих видатків на соціальний захист мешканців громади тощо.
За весь час свого існування трудовий колектив департаменту, який, до слова, є найбільшим серед виконавчих органів Сумської міської ради, по праву може пишатися цілою низкою досягнень та здобутків. Вони стали можливими завдяки продуктивній та кваліфікованій діяльності працівників установи та його керівництва.