м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Виконання повноважень в галузі соціального захисту населення за тиждень

Зі звіту директора департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради Тетяни Масік за підсумками роботи галузі за тиждень.

Протягом звітного періоду надано 4281 послугу соціального характеру (з початку року понад 185 тисяч послуг) – оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій, житлової субсидії, отримання гуманітарної допомоги, з них:

  • у Громадській приймальні та на робочому місці департаменту в ЦНАПі прийнято 1837 громадян, із яких 922 надали відповідні документи для оформлення різних видів соціальної допомоги та компенсацій (з початку року прийнято 42122 особи);
  • опрацьовано 77 пакетів документів, переданих через спеціальні скриньки, (з початку року – 7745 пакетів документів);
  • у телефонному режимі надано 1190 консультації з різних питань соціального захисту (всього за телефонами з питань діяльності департаменту надано понад 56 тисяч консультацій).

Із питання постановки на облік та отримання відповідного статусу завернулася 371 внутрішньо переміщена особа, які приїхали до нашої громади з місць ведення активних бойових дій. Більшість прибули з Сумської області. Загалом, за час війни обліковано 11682 особи, всього ж як ВПО на обліку перебуває 16247 осіб.

На виконання державних повноважень проведена робота у напрямку реабілітації осіб з інвалідністю, санаторно-курортного лікування пільгової категорії. Налагоджена співпраця з реабілітаційними установами щодо направлення на реабілітацію дітей з інвалідністю та оформлення відповідних документів. Протягом тижня оформлено 10 договорів, направлено на реабілітацію 11 дітей з інвалідністю (всього з початку року оформлено 90 договорів для реабілітації 90 дітей, прийняті документи від 192 представників дітей з інвалідністю щодо їх реабілітації).

З метою проведення оздоровчого процесу для пільгової категорії громадян  питання надання послуг із санаторно-курортного лікування опрацьовується з 20 оздоровчими закладами України, які переважно розташовані у західних регіонах. Із 550 осіб, з якими вже опрацьовано питання санаторно-курортного лікування, на разі виявили бажання оздоровитися в 2022 році тільки 143 особи, 53 особи направлено до санаторіїв (протягом тижня – 8). Із загальної кількості осіб, з якими опрацьовано питання санаторно-курортного лікування, 63%, або 341 особа, відмовилися від проходження оздоровлення в 2022 році.

Щодо виконання місцевих програм соціального спрямування. Відповідно до програм Сумської міської територіальної громади «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей» перераховані кошти:

  • на виплату матеріальної допомоги членам добровольчих формувань на загальну суму 3,9 млн. гривень;
  • АТ «Укрзалізниця» за пільговий проїзд окремих категорій громадян (167 тис. гривень);
  • КП «Електроавтотранс» за пільгове перевезення окремих категорій громадян (1227,8 тис. гривень).

Щодо роботи підпорядкованих комунальних установ соціального захисту. Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» щоденно забезпечує обслуговування одиноких та одинокопроживаючих осіб похилого віку та з інвалідністю:

– 1639 громадян отримали 2756 соціальних послуг (вперше на обслуговування взято 15 осіб. На дому отримують послуги 819 осіб (надано 1709 соціальних послуг);

– для відвідувачів відділень проводиться в он-лайн та оф-лайн режимах інформаційна, освітня та культурно-розвивальна робота, різноманітні конкурси, марафони та вікторини (8 занять для 40 відвідувачів у рамках програми «Підготовка осіб з інвалідністю до самостійного життя»; 56 відвідувачів займалися у майстер-класах із декоративно-ужиткового мистецтва;  прийняли участь у пішохідних прогулянках до парків 50 відвідувачів; проведено 4 заняття на факультетах «Університету третього віку», якими охоплено 47 слухачів та ін.);

– 25 особам, які проходять гемодіаліз, надано послугу «Соціального таксі».

За сприяння терцентру приватними пекарнями в якості благодійної допомоги надано 300 хлібобулочних виробів для 150 осіб із числа вразливих верств населення.

Продовжується реалізація спільного проекту з ТОВ «Сумська паляниця» в рамках Меморандуму «Соціальний хліб»: безкоштовно видано 300 одиниць хліба та 300 батонів.

Послугою притулку в Будинку нічного перебування щодня користуються 27 осіб, яким надано 35 заходів із соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових і соціальних навичок. Психологом проведено групову профілактичну бесіду з 8 бездомними. Протягом звітного періоду за послугами вперше звернулися 3 особи (з початку року взято на облік 36 чол.). За сприяння установи для 34 бездомних осіб проведено 8 благодійних обідів, 7 осіб забезпечено речами, бувшими у вжитку.

Центром учасників бойових дій надано 336 послуг соціальної адаптації за 108 зверненнями: послуги отримали 28 учасників бойових дій та 40 членів сімей захисників, 1 особа скористалась транспортною послугою, 20 відвідувачів отримали 33 юридичних консультації. Проведено 7 корекційно-розвивальних занять для 29 осіб та для 8 осіб організовано безкоштовний перегляд вистави в театрі імені М.С. Щепкіна.