м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Увага! Відбулися зміни в Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї

Звертаємо увагу батьків багатодітних сімей: якщо дитина з багатодітної родини навчається за денною формою здобуття освіти в закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, в разі продовження строку дії посвідчення надається довідка про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання в межах відповідної програми підготовки (інформація підтверджується заявником кожного семестру, до закінчення закладу освіти, але не довше ніж до досягнення особою 23 років) – згідно зі змінами до Порядку виготовлення й видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 № 209.

Оскільки в усіх закладах освіти відповідно до графіків навчального плану вже закінчився осінній семестр, нагадуємо, що для подовження строку дії посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї необхідно надати відповідну довідку до департаменту соціального захисту населення (м. Суми, вул. Харківська, 35).

Наразі на території Сумської міської територіальної громади мешкають 1 162 багатодітні сім’ї, в яких виховується 3 757 дітей, в т.ч. 56 родин, де виховується 5 і більше дітей.

Цим сім’ям державою забезпечується надання 50% пільги на оплату житлово-комунальних послуг, матеріальної допомоги при народженні дитини та соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, щомісячної допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях: на третю і кожну наступну дитину до досягнення нею 6-річного віку в розмірі 1 700 грн.

Діти з багатодітних сімей мають право на безоплатний проїзд та одержання ліків за рецептами.

При цьому до складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або індивідуальною формою в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.