м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

У Сумах вшанували пам’ять Дмитра Лісовенка та Ігоря Гольченка

Сьогодні, 12 лютого, на Алеї Героїв Центрального міського кладовища, вклонилися пам’яті захисників України Дмитра Лісовенка та Ігоря Гольченка, які загинули шість років тому, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України на сході нашої держави, в зоні проведення антитерористичної операції.

Вклонитися до їх могил на Алеї Героїв прийшли рідні, побратими, знайомі, представники міської влади та Центру учасників бойових дій. Присутні поклали квіти до могил бійців та вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

Вічна слава Героям!

 

Дмитро Лісовенко

Народився 25 грудня 1982 року в місті Суми. Закінчив Сумську школу №7, СумДУ. Працював на АТ «СМНПО».

З серпня 2014 року ніс службу на Сході України на посаді командира бойової машини 1-ї роти 40-го окремого мотопіхотного батальйону 17-ї окремої танкової бригади ЗСУ.

Загинув 12 лютого 2015 року під час мінометного обстрілу в с. Новогригорівка Бахмутського району Донецької області при виконанні бойового завдання. Похований Центральному кладовищі в Сумах. У Дмитра Лісовенка залишились батьки, дружина та двоє неповнолітніх синів.

Указом Президента України за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Дмитро Лісовенко посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Рішенням Сумської міської ради Дмитру Івановичу було присвоєне звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).

 

Ігор Гольченко 

Народився 16 жовтня 1996 року в м. Суми. Навчався в Сумській школіі №22. Після закінчення школи Ігор свідомо вирішив бути захисником Вітчизни і був зарахований добровольцем до полку «Азов». Після проходження тренувань 19 грудня 2014 року відправлений в зону АТО.

18-річний боєць полку особливого призначення «Азов» із позивним «Ернесто» загинув 14 лютого 2015 року біля селища Широкине Донецької області. Під час обстрілу, вже будучи пораненим кількома кулями, накрив собою бойового побратима і врятував його ціною власного життя. Похований у м. Суми на Алеї Слави.

Справжній патріот з палким серцем був завжди щирим, відкритим та життєрадісним. Найбільше за все любив життя, але віддав його за Україну. Указом Президента України «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), почесним знаком «Маріуполь. Відстояли-перемогли» (посмертно).

Звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно) було присвоєне Ігорю Гольченку рішенням Сумської у 2015 році, за особисту мужність і героїзм, проявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі і незламність духу.

У Ігоря Гольченка залишилась мати та молодший брат.