м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

У галузі соціального захисту населення робота планова та стабільна
Звітуючи міському голові на щотижневій апаратній нараді Світлана Маринченко, в.о. директора департаменту, зупинилася на основних моментах роботи департаменту.
На належному рівні в умовах воєнного стану організовано прийом мешканців громади та ВПО з різних питань соціального захисту. Вживаються всі заходи по своєчасній підготовці документів для призначення та виплати державних та місцевих соціальних гарантій.
Прийом громадян здійснюється в Громадській приймальні департаменту, на робочому місці департаменту в управлінні «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми». Документи від громадян приймаються також за допомогою пошти, у тому числі електронну, через скриньку для документів. Максимально проводиться роз’яснювальна робота та комунікація з громадянами за телефонами.
Враховуючи запровадження робочого часу з 8-00 до 16-00 без обідньої перерви, працівники департаменту, які задіяні в опрацюванні документів із призначення різних видів допомог, працюють до 18-00: так як відключення протягом робочого дня електроенергії унеможливлює роботу програмних продуктів та серверів, на яких розміщені програми, що в свою чергу може призвести до порушення термінів призначення соціальної допомоги та, в подальшому, її виплати.
На минулому тижні надано більше 6 тисяч послуг соціального характеру з оформлення документів та отримання гуманітарної допомоги. З них:
  • на особистому прийомі прийнято 2236 громадян, із яких 1268 надали відповідні документи для оформлення різних видів соціальної допомоги та компенсацій;
  • опрацьовано 70 пакетів документів, наданих через скриньки для документів;
  • в телефонному режимі надано 1898 консультацій;
  • оформлено довідки про взяття на облік 171 ВПО (за час війни обліковано 15 832 особи, всього ж як внутрішньо переміщені особи на обліку перебуває – 20 397).
Забезпечено оформлення документів для виплати компенсації витрат власникам житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома переселенців. 52 громадянина повідомили департамент про безкоштовне розміщення у власних житлових приміщеннях таких осіб, дані щодо них внесено до інформаційно-аналітичної системи (всього до даної бази внесено інформацію про 276 житлових приміщення, де розміщуються переселенці).
Комплексно визначено ступінь індивідуальних потреб 7 осіб, які потребують надання соціальних послуг, для подальшого розрахунку права громадянина, що надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, на виплату компенсації. Всього в результаті проведеної роботи з 229 особами, які подали документи на визначення ступеню потреб, групи рухової активності, яка підтверджує потребу особи в соціальних послугах, встановлено у 214 осіб.
Опрацьовано 18 повідомлень про здійснення домашнього насильства відносно 18 осіб. Всіх постраждалих проінформовано про заклади, в яких вони можуть отримати допомогу, про можливість тимчасового проживання в Сумському обласному центрі соціально-психологічної допомоги.
Виконуються програми соціального спрямування «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей». Так, на минулому тижні:
  • мешканці громади надано цільову матеріальну допомогу для лікування дитини (100 тис. гривень);
  • трьом багатодітним сім’ям, діти з яких в 2022 році вступили до закладів вищої освіти, перераховано допомогу в розмірі прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку;
  • до Міжнародного дня сліпих надано матеріальну допомогу 167 особам з інвалідністю І групи по зору (по 500 гривень) та 107 особам з інвалідністю ІІ групи по зору (по 300 гривень);
  • 551 члену добровольчих формувань громади та громадських невоєнізованих формувань виплачено матеріальну допомогу за жовтень із розрахунку 6 500 гривень в місяць (3,5 млн. гривень).