м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Субсидії, державні допомоги, матеріальна допомога для придбання слухових апаратів – як працювали міські комісії на минулому тижні

25 березня в департаменті соціального захисту населення в режимі відеозв’язку відбулись засідання міських комісій, що розглядали різні питання соціального захисту.

Так, для розгляду на комісії з питань, пов’язаних із отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика було підготовлено 62 справи, а на комісію по розгляду заяв громадян із питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам – 30 справ.

В результаті роботи комісії ухвалили:

– 54 домогосподарствам призначити житлові субсидії;

– 1 рішення департаменту про відмову в поданні документів на розгляд комісії скасувати та зобов’язати департамент внести подання на комісію про розгляд раніше поданої заяви для вирішення її по суті;

– 5 житлових субсидій припинити по заявах від громадян;

– 2 домогосподарствам надати дозвіл на поновлення житлових субсидій;

– 24 внутрішньо переміщеним особам призначити щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;

– 5 внутрішньо переміщеним особам призначити різні види державних соціальних допомог;

– 1 внутрішньо переміщеній особі призначити допомогу по безробіттю;

– 1 громадянину відмовлено в призначенні адресної допомоги в зв’язку з відсутністю за фактичним місцем проживання, яке вказувалося внутрішньо переміщеними особами в заявах та з інших причин.

Загалом за 3 місяці з початку року проведено 12 засідань комісії, на яких розглянуто 303 справи щодо призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату ЖКП та інших видів державних соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Комісією з питань, пов’язаних із отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, за цей же період проведено 11 засідань, на яких загалом було розглянуто 1106 справ.

Крім того, відбулося онлайн-засідання комісії з питань надання деяким категоріям громадян окремих видів матеріальної допомоги. Зокрема, були розглянуті 7 заяв законних представників дітей з інвалідністю з вадами слуху, мешканців Сумської міської територіальної громади та внутрішньо переміщеної особи. Рішенням комісії призначено матеріальну допомогу для/за придбання слухових апаратів усім 7 заявникам на загальну суму 282 787 гривень. До речі, даний вид матеріальної допомоги за рахунок коштів бюджету Сумської МТГ запроваджено вперше. На 2021 рік відповідно до програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя» на 2019-2021 роки» за рахунок коштів бюджету Сумської міської територіальної громади передбачено надання матеріальної допомоги сім’ям, у яких виховуються діти з інвалідністю з вадами слуху. На ці цілі в бюджеті Сумської міської ТГ передбачені кошти в сумі 510 тис. гривень.