м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Співпраця в питаннях захисту людей похилого віку

Від того, як суспільство ставиться до людей похилого віку, безпосередньо залежить і загальна ситуація, в тому числі, стабільність. Зважаючи на це, наше завдання – привернути увагу суспільства до проблем упередженого ставлення й зловживання щодо літніх мешканців Сумської міської територіальної громади та укорінити шанобливе й соціально відповідальне ставлення до них.

З нагоди Всесвітнього дня розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей під головуванням заступника міського голови Віри Мотречко проведено «Круглий стіл» за участі представників департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, надавачів соціальних послуг, поліції, громадських організацій, лікувальних установ та центру надання безоплатної вторинної правової допомоги, де були порушені питання захисту людей похилого віку та шляхи попередження випадків зловживання відносно них.

На засіданні обговорили питання соціального захисту людей похилого віку, їх підтримки, фактори та ризики для здоров’я літніх людей, які спричиняють дискримінацію чи насильство, можливості отримання літніми людьми первинної та вторинної правової допомоги.

Серед основних аспектів, від яких у сучасному світі потерпають люди похилого віку, директор КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» Інна Галіченко назвала правовий, моральний, фізичний, психологічний і навіть політичний. Причому, неповагу, небажання приділяти увагу, обмеження та тілесну шкоду, за статистикою, проявляють найближчі люди – діти, онуки, друзі тощо, повідомила очільниця терцентру.

Про підтримку літніх людей у рамках державних та місцевих соціальних програм як гарант безпеки розповіла заступник начальника управління у справах осіб з інвалідністю та соціального обслуговування громадян департаменту соціального захисту населення Вікторія Литвиненко, зазначивши заходи, які вживає влада громади у вирішенні питань соціального захисту населення.

Для того, аби все ж отримати правовий захист, начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з її надавачами Олена Ярем рекомендувала людям похилого віку звертатися до Сумського міського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У ході активного діалогу учасники «Круглого столу» домовилися про співпрацю в питанні застосування правових важелів захисту людей похилого віку та в подальшому – проведення подібних зустрічей задля популяризації даної тематики серед населення.