З метою посилення уваги до потреб старшого покоління, забезпечення належного соціального захисту ветеранів та на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів щорічно 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана.
Складні випробування випали на долю старшого покоління – війни, соціально-економічні кризи, епоха тотального дефіциту, зміна державного ладу, але і в цих умовах їм вдалося вистояти і зберегти людяність, толерантність та гуманізм.
Життя людей старшого віку захоплює і викликає повагу їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість.
За класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, до категорії людей похилого віку належать особи віком старше 60 років, але з якого моменту життя починається «похилий вік» – це індивідуальність кожного і залежить від внутрішнього і душевного стану людини.
У Сумській міській територіальній громаді проживає орієнтовно 76 тисяч літніх людей, із них майже 12 тисяч осіб відносяться до категорії «Діти війни», 936 осіб – учасники війни, 868 – особи з інвалідністю внаслідок війни, 2769 осіб похилого віку, яким надаються соціальні послуги територіальним центром «Берегиня», у тому числі 74 одиноких ветеранів.
Департамент соцзахисту населення та терцентр продовжує роботу з надання соціальної допомоги в умовах воєнного стану. Так, за співпраці департаменту з Головним Гуманітарним штабом та Першим Сумським гуманітарним штабом було забезпечено гуманітарною допомогою у вигляді продуктових наборів близько 2 тисяч осіб поважного віку, виплачено 178 грошових компенсацій особам старшим за 60 років, у тому числі 37 особам з інвалідністю внаслідок війни, 12 ветеранів забезпечено санаторно-курортними путівками.
Соціальним супроводом та сприянням у допомозі по вирішенню нагальних питань та проблем ветеранів вже більше ніж 35 років у місті займається Сумська міська організація ветеранів України, в заходах якої беруть участь майже тисяча активних літніх людей.
Головні зусилля діяльності членів організації спрямовуються на питання, що стосуються соціального захисту ветеранів війни та праці, відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат, вшанування та увічненням пам’яті ветеранів війни, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, проведення заходів із військово- патріотичного виховання через безпосереднє спілкування з молоддю.
Вшановуючи людей похилого віку, ветеранів, із вдячністю звертаємося до нашої найповажнішої частини суспільства, яка передавала нам свої знання і досвід, підставляла плече в складних життєвих ситуаціях, вселяла в нас віру і впевненість у собі: дякуємо вам за відповідальне ставлення до своєї справи і життєву мудрість, які ви передаєте молоді!
Зичимо вам, шановні люди поважного віку та ветерани, міцного здоров’я, благополуччя та підтримки нащадків!