м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Щотижневі підсумки роботи департаменту

В умовах карантину департамент продовжує роботу в обмеженому режимі: особисті прийоми громадян не проводяться, документи приймаються за допомогою пошти або через електронні сервіси; оформлення окремих видів державної соціальної допомоги, які потребують виключно особистого подання заявниками документів, забезпечено з дотриманням безпечних умов для працівників.

Також можна скористатися спеціальними скриньками, розташованими при вході в адміністративну будівлю № 35 на вулиці Харківська, в яких можна залишати письмові звернення, заяви, документи тощо. Отримані в такий спосіб документи в подальшому опрацьовуються відповідно до порядків, регламентуючих надання різних видів державної та місцевої підтримки.

Для зручності громадян у департаменті біля входу в адмінбудинок встановлено телефонний апарат, за допомогою якого мешканці громади мають можливість звернутися на короткі номери телефонів із найактуальніших питань до спеціалістів департаменту: за тиждень цією послугою скористалися 454 особи.

Зокрема зазначимо, що протягом минулого тижня до департаменту через спеціальні скриньки мешканці Сумської міської ОТГ подали 679 пакетів документів із різних питань соціального захисту. Окремо в скриньці для державних соціальних інспекторів громадяни залишили 48 пакетів документів, які в подальшому було опрацьовано та розглянуто на засіданнях відповідної комісії.

Також, у зв’язку зі змінами в порядку визначення права громадян на отримання державних допомог одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям, із 3 серпня департаментом запроваджено прийом даної категорії громадян: за цей час прийнято 18 осіб, які звернулися особисто. Для попереднього запису на прийом до спеціалістів звернулися 86 осіб.

В цілому протягом минулого тижня департаментом надано 1 462 соціальних послуги з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії.

За серпень перераховано субсидії та пільги 15 784 субсидіантам та 3 879 пільговикам, які виявили бажання отримувати знижку на оплату житлово-комунальних послуг готівкою, на загальну суму 7,4 млн. гривень. Вже з 2 вересня мешканці Сумської ОТГ мали можливість отримати дані кошти.

При цьому, на даний час в опрацюванні залишається 223 заяви на призначення житлової субсидії з серпня 2020 року. Для визначення права зазначених домогосподарств на отримання житлової субсидії необхідно враховувати доходи членів домогосподарств за період з 1 січня по 30 червня 2020 року. Але, оскільки Державна податкова служба України ще не надає інформацію про доходи за ІІ квартал 2020 року, відповідно і визначити право на отримання субсидії по цих справах немає можливості.

34 сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано матеріальну допомогу на суму 176,6 тис. гривень, в тому числі за рахунок коштів депутатів – 5 особам (33 тис. гривень). Всього з початку року допомогу від міської влади для вирішення власних проблемних питань отримали 562 сім’ї на 4,9 млн. гривень, в тому числі за рахунок коштів депутатів допомогу отримали 224 особи на 3,8 млн. гривень у рамках виконання програми Сумської міської ОТГ «Милосердя».

Сім’ї захисника України, яка опинилася в складних життєвих обставинах, надано матеріальну допомогу (21 тис. гривень). З початку року допомогу отримали 40 сімей на суму 399,4 тис. гривень – відповідно до програми Сумської міської ОТГ «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей».

До Дня міста Суми 68 членам сімей загиблих (померлих) захисників України перераховано разову матеріальну допомогу (по 1 000 гривень).

Враховуючи карантинні обмеження щодо запобігання розповсюдженню на території ОТГ коронавірусної інфекції, замість проведення попередньо запланованих святкового та поминального обідів здійснено виплату матеріальної допомоги 50 ветеранам війни та праці до Дня визволення міста Суми від німецької окупації (по 250 гривень) та 69 членам сімей загиблих (померлих) захисників України для вшанування пам’яті їх близьких (по 350 гривень) на загальну суму 36,7 тис. гривень.

За кошти Держбюджету України забезпечено підготовку документів та виплату разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни. Протягом минулого тижня дану допомогу виплачено особі з інвалідністю внаслідок війни на 3,2 тис. гривень. Всього разову грошову допомогу виплачено 9 203 ветеранам війни на 12,9 млн. гривень. До відома: кінцевий термін звернення за виплатою даної грошової допомоги – 30 вересня. Але зазначаємо, що на сьогодні, у зв’язку із недофінансуванням, не виплачено допомогу ще 407 ветеранам війни на 559,2 тис. гривень.

З 1 вересня почав працювати новий механізм отримання грошової компенсації разової допомоги «пакунок малюка», відповідно до якого замість натуральної допомоги «пакунок малюка» буде виплачуватися цільова грошова компенсаційна виплата в розмірі 5 тисяч гривень.

При цьому до кінця 2020 року при народженні дитини ще будуть видаватися «пакунки малюка» в натуральній формі.

Надалі для отримання коштів необхідно буде звернутися до відділення АТ «КБ «ПриватБанк» та відкрити соціальний рахунок, який буде використовуватися виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль.

Зазначена допомога призначатиметься на підставі надання заяви, копії свідоцтва про народження дитини; копії реєстраційного номеру облікової картки платника податків заявника та довідки з пологового будинку про неотримання «пакунку малюка».

Заяву разом із документами можна буде подавати в електронному вигляді. Це, до речі, в умовах карантину найбільш дієвий засіб звернення до департаменту. Батьки або інші уповноважені особи зможуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців із дати народження дитини.

Після нарахування виплат, батьки мають право протягом року самостійно використовувати призначену грошову компенсацію в безготівковій формі на придбання товарів у закладах торгівлі, які долучились до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту.

До відома: з початку поточного року пологовими будинками видано 2 592 пакунки (в 2019 році – 3 702 пакунки).

Серед організаційних питань слід звернути увагу на проведення засідань комісій, які проводилися в режимі відеозв’язку, з метою забезпечення своєчасного призначення житлової субсидії, соціальних допомог та надання пільг:

  • комісії з питань, пов’язаних із отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги; інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, для розгляду на якій підготовлено подання по 73 справах одержувачів житлової субсидії. В ході роботи комісії по 24 справах прийнято позитивне рішення на призначення житлової субсидії на неопалювальний період 2020 року без урахування акту обстеження матеріально – побутових умов проживання.
  • комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, для розгляду на якій підготовлено пакети документів та подання щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог 30 внутрішньо переміщеним особам, яким комісією без складання акту обстеження по підтвердженню фактичного місця проживання такої особи прийнято позитивне рішення щодо призначення відповідних виплат.