м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Щотижнева апаратна нарада при міському голові: про підсумки роботи департаменту соціального захисту населення

Департамент продовжує працювати, проводячи прийом громадян із питань оформлення різних видів державної та місцевої підтримки. До спеціалістів установи можна звернутись як у громадській приймальні на першому поверсі в приміщенні департаменту, так і на віддалених робочих місцях, у старостатах та в ЦНАПі – за попереднім записом. При цьому, як і раніше, мешканці громади мають можливість залишати письмові звернення, заяви, документи тощо в спеціальних скриньках, розташованих при вході в адмінбудівлю на вулиці Харківська. За минулий тиждень за допомогою скриньок надано 1 700 пакетів документів. Всього з початку року за допомогою скриньок надано і опрацьовано 18 774 пакети документів.

Всього за минулий тиждень департаментом надано 6 652 послуги з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 2 290 консультацій з усіх питань соціального спрямування. З початку року департаментом надано понад 105 тисяч послуг соціального характеру.

Крім цього, на минулому тижні було нараховано та профінансовано житлову субсидію за травень-червень поточного року 1 453 особам на загальну суму 1,4 млн. гривень. Таким чином, субсидію готівкою отримають 1 453 представника домогосподарств, із яких 282 – через відділення АТ «Укрпошта» (227,5 тис. гривень) та 1 171 – через банківські установи (1,2 млн. гривень).

Також проведено нарахування та фінансування пільг при оплаті за ЖКП за червень 11 333 особам на 5,1 млн. гривень. Пільги готівкою через установи банків або поштові відділення отримають 4 248 осіб (2,3 млн. гривень), в безготівковій формі – 7 085 пільговиків (2,8 млн. гривень).

Забезпечено в повному обсязі виплату всіх видів державної соціальної допомоги за липень 13 552 мешканцям громади на 24,4 млн. гривень.

1 693 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорії, перераховано щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування за червень на 463,5 тис. гривень.

Виконуються програми соціального спрямування, які фінансуються за рахунок громади, – це «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей». На минулому тижні:

  • 26 мешканцям виплачено щомісячні соціальні гарантії за липень на 71 тис. гривень, зокрема 9 особам, яким виповнилося 100 і більше років; особі з інвалідністю І групи з дитинства, майстру спорту України з пауерліфтингу та армспорту, чемпіону України та Європи з пауерліфтингу, а також 16 дітям з інвалідністю, хворим на рідкісні (орфанні) захворювання, які потребують спеціального дієтичного харчування та постійного прийому медичних препаратів;
  • 20 сім’ям загиблих (померлих) захисників України надано матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в сумі 10 тис. гривень;
  • 21 дитині загиблих (померлих) захисників України проведено виплату щомісячної соціальної гарантії в розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до Обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2021 роки, профінансовано 26 перевізників в загальній сумі 451,6 тис. гривень, в тому числі за пільговий проїзд учасників АТО – 414,6 тис. гривень та окремих категорій громадян – 37,0 тис. гривень.

Комунальними установами соціального захисту послуги надаються своєчасно та у повному обсязі. Так, терцентр «Берегиня» працює в онлайн- та офлайн-режимі. Відповідно до програми «Милосердя» щовівторка та щочетверга 100 особам, які обслуговуються в терцентрі, надаються безкоштовні обіди. Продовжується реалізація проєкту «Соціальний Хліб», з початку року безкоштовно видано 13 500 одиниць хлібобулочних виробів.

Центром учасників бойових дій надано 271 послугу. Організовано проведення на базі установи вакцинацію учасників бойових дій та членів їх сімей (100 осіб) від коронавірусної інфекції.

У Центрі реінтеграції бездомних осіб послуги відділення нічного перебування надано 19 особам.