м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Щотижнева апаратна нарада при міському голові: про підсумки роботи департаменту соціального захисту населення

На апаратній нараді, що проходила в режимі онлайн, директор департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради Тетяна Масік поінформувала міського голову про стан соціального забезпечення в місті за минулий тиждень.

Зокрема зазначено, що на минулому тижні до департаменту з різних питань соціального захисту за допомогою скриньок, розташованих на 1-му поверсі адмінбудівлі, надано 433 пакети документів.

На прийом до спеціалістів на спеціально визначених робочих місцях на 1-му поверсі адмінбудівлі департаменту, який проводиться за попереднім записом, а при необхідності в день звернення, за минулий тиждень звернулись 458 громадян.

Прийом мешканців громади проводиться й спеціалістом департаменту в управлінні «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми»: протягом минулого тижня надано консультації 65 особам, а також у приєднаних старостинських округах (за графіком) – таким чином за останній тиждень прийнято 19 мешканців.

Як доповіла Тетяна Масік, за минулий тиждень департаментом було надано 3 713 послуг із питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії, в тому числі за телефонами мешканці громади отримали 2 316 консультації з усіх питань соціального спрямування.

Перераховано субсидії та пільги за лютий 27 578 субсидіантам та 4 145 пільговикам, які виявили бажання отримувати знижку на оплату ЖКП готівкою, на загальну суму 47,4 млн. гривень.

У повному обсязі виплачено всі види державної соціальної допомоги за березень поточного року 14 233 мешканцям громади на 8

Також директор департаменту поінформувала щодо питань фінансування надавачам послуг. На минулому тижні комунальному підприємству «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян в сумі 696,5 тис. гривень. 

562 особам, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі, проведено виплату компенсацій за лютий на суму 262,4 тис. гривень.

Мешканці Сум, якій 5 березня виповнилося 100 років, надано матеріальну допомогу до дня народження в розмірі 5 тисяч гривень, яка виплачується відповідно до міської програми «Милосердя».

Що стосується підпорядкованих комунальних установ, Тетяна Масік зазначила, що соціальні робітники територіального центру «Берегиня» на дому обслуговують 780 одиноких мешканців міста, а 300 одиноких громадян безкоштовно забезпечено хлібобулочними виробами. Робота з відвідувачами відділень терцентру організована в онлайн-режимі: 390 осіб взяли участь у 20 онлайн-заходах культурно-виховного спрямування, 200 осіб – у 7 майстер-класах із декоративно-прикладного мистецтва та кулінарії. Для 19 отримувачів послуг організовано екскурсії до художнього та краєзнавчого музею.

Яскравою подією минулого тижня став конкурс «Міс елегантний вік». У ньому взяли участь 10 представниць прекрасної статі, які змагалися за корону переможниці. Титул «Міс елегантний вік» та корону переможниці отримала Людмила Кравченко (67 років, працювала телефоністкою, потім інженером мереж зв’язку), іншим 9 учасницям присуджені різні номінації, вручені дипломи та подарунки.

У комунальній установі «Центр учасників бойових дій» відвідувачів приймають із дотриманням усіх протиепідемічних заходів. Так, протягом минулого тижня 179 осіб отримали 285 послуг, із них послуги з масажу – 7 осіб, електролікувальні послуги – 17, бальнеологічні процедури – 6 осіб. Проведено психологічний семінар для дітей захисників України. Зі 110 учасників бойових дій, що мешкають на території приєднаних громад, 15 взято на обслуговування.

Центром реінтеграції бездомних осіб у відділенні нічного перебування послуги надано 28 особам, у відділенні обліку бездомних осіб – 6. Допомогу в оформленні документів надано 3 особам. Директором установи опрацьовані питання медичного супроводу отримувачів послуг, проведення енергоаудиту пожежної безпеки та встановлення електролічильника.