У результаті проведеного розрахунку житлових субсидій в автоматичному режимі з жовтня 2019 року (на опалювальний сезон) департаментом виявлено недоліки, внаслідок яких житлова субсидія не була розрахована, а отримувачі позбавлені можливості вчасно отримати кошти нарахованої субсидії.
Щоб уникнути порушень, які можуть спричинити припинення субсидії, необхідно дотримуватись таких порад:
Правильно та в повному обсязі зазначати в декларації інформацію про всіх членів домогосподарства! У Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії слід вказати інформацію (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний стан, число місяць і рік народження, серію (за наявності) та номер паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків) не лише осіб, які зареєстровані і фактично проживають у житловому приміщенні, а і про членів їх сімей (чоловіка, дружину, неповнолітніх дітей) – незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання. При досягненні дітей 14–річного віку обов’язково повідомити про отримання паспорта із зазначенням його номеру.
Декларуйте реальні доходи! У Декларації слід задекларувати доходи, інформація про які відсутня в Державній податковій службі та Пенсійному фонді. Це може бути дохід від здачі майна в оренду, доходи від реалізації власної продукції, майна, не декларовані доходи, отримані під час роботи по договору, стипендії, інші надходження (у тому числі – закордонні перекази).
Не приховуйте наявність майна! Якщо будь-хто із складу домогосподарства та членів їх сімей протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії набув у право власності будинки і квартири, транспортні засоби, земельні ділянки на суму від 50 тисяч гривень, та/або має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, і з дати випуску якого минуло менше п’яти років, таку інформацію потрібно обов’язково зазначати в Декларації.
Вчасно повідомляйте про зміни! Якщо під час отримання житлової субсидії змінився склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, склад членів їх сімей, перелік отримуваних житлово-комунальних послуг, з’явився транспортний засіб з датою випуску до 5 років, було придбано майно, товари або сплачено послуги на суму понад 50 тисяч гривень – слід повідомити про це орган, що призначив субсидію, протягом 30 календарних днів.