15 червня згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається День захисту людей похилого віку (Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей). Як показує практика, літні люди також потребують захисту, і це не дивлячись на той факт, що вони мають багатий досвід, відмінні професійні навички та мудрість, якої ще не дістає молодшим поколінням. Вони піддаються дискримінації за віковою ознакою, нерідко опиняючись за межею бідності, не затребувані суспільством. Комунальна установа «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» не могла залишитися осторонь цієї гострої проблеми і саме в цей день було організовано та проведено засідання Круглого столу «Захист людей похилого віку. Розповсюдження інформації щодо зловживання відносно літніх людей». Мета даного заходу – привернення уваги суспільства до проблем упередженого ставлення і зловживання стосовно літніх мешканців Сумської міської територіальної громади. Учасниками були представники міської влади, поліції, громадських організацій та центру надання безоплатної вторинної правової допомоги під головуванням заступника міського голови Віри Мотречко, які обговорили питання соціального захисту людей похилого віку, їх підтримки, фактори та ризики для здоров’я літніх людей, які спричиняють дискримінацію чи насильство, можливості отримання літніми людьми первинної та вторинної правової допомоги. В ході активного діалогу учасники «Круглого столу» домовилися про співпрацю в питанні застосування правових важелів захисту людей похилого віку та в подальшому – проведення подібних зустрічей задля популяризації даної тематики серед населення.
Територіальний центр продовжує роботу щодо надання соціальних послуг, залучення спонсорської та благодійної допомоги, якою охоплено 2633 мешканці громади з числа одиноких людей похилого віку та осіб з інвалідністю, в тому числі за напрямками: послуга догляду вдома – 903 особи, соціальна адаптація – 652, скористалися послугою прокату – 521 особа, натуральна допомога (продукти харчування, підгузки) – 373, транспортна послуга – 76 осіб, послуги з дрібного ремонту житла – 30, Університет третього віку – 338 осіб.
З метою популяризації здорового та активного довголіття підготовлено відеорепортаж про діяльність Університету третього віку.
Для 100 осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, організовано щотижневі благодійні обіди за кошти бюджету Сумської міської територіальної громади (в 2021 році дана соціальна гарантія реалізовується з 23 березня). Станом на 25 червня надано 2800 обідів вищезазначеним особам.
У рамках реалізації спільного з ПАТ «Сумська паляниця» проєкту «Соціальний хліб» 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами. Всього з початку року безкоштовно видано 12300 штук хлібобулочних виробів: 6150 – хліба та 6150 – батонів, тим самим продовжується реалізація ефективної системи соціального захисту сумчан.
День батька – щорічне свято на честь татусів, що відзначається в більшості соціально розвинутих країн. В Україні День батька відзначається в третю неділю червня. Цьогоріч це свято випало на 20 червня. Територіальним центром були організовані та проведені святкові заходи (тематичні години, інформаційно-творчі години, конкурси малюнків осіб з інвалідністю, фотовиставки) з нагоди цієї знаменної дати.
А ще 24 червня в приміщенні терцентру було проведено підсумкове заняття «Школи батьків», мета якого – підтримка та мотивація до активної життєвої позиції батьків, які мають дітей з інвалідністю та опинились у складних життєвих обставинах.
Питання правового захисту сімей, що опікуються особами з інвалідністю, висвітлила заступник директора Сумського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Шестерніна. Вона окреслила ряд питань, із якими найчастіше звертаються батьки чи опікуни осіб з інвалідністю, та надала вичерпні відповіді на них. У разі виникнення правових питань чи ситуацій, які неможливо вирішити без юридичної підтримки чи поради, запросила звертатися до спеціалістів центру, які нададуть кваліфіковану юридичну допомогу.
Друга частина заходу була присвячена психологічній підтримці батьків чи опікунів осіб з інвалідністю. Практичні психологи територіального центру Наталія Кондратенко та Галина Скора провели тренінг «Підсилення внутрішніх ресурсів», який дасть змогу мотивувати батьків до активного життя, реалізувати їх внутрішні можливості та допоможе подолати емоційну кризу. Також провели практичне заняття, що було направлено на отримання інформації щодо виховання, соціалізації та розкриття внутрішніх резервів майбутніх членів суспільства.
Отже, територіальним центром створюються умови для того, щоб особи поважного віку, особи з інвалідністю та їх батьки не залишалися на самоті зі своїми проблемами. Спеціалісти центру роблять все можливе аби вирішити їх труднощі та допомогти у скрутних життєвих обставинах.
Адреса територіального центру «Берегиня»: м. Суми, вул. Інтернаціоналістів, 18, телефони: 32-77-74, 32-67-03.
Також, хочемо нагадати, що з додатковою інформацією про роботу територіального центру можна ознайомитися на сторінці установи у Facebook за посиланням: https://www.facebook.com/groups/1641683899456932