м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Санаторно-курортне лікування пільговиків

Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради забезпечує санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що мають статус учасника війни, учасника бойових дій чи особи з інвалідністю внаслідок війни та на даний час не проходять військову службу, не є ветеранами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист» та не отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200).

Особи з інвалідністю внаслідок війни забезпечуються санаторно-курортним лікуванням позачергово щороку, учасники бойових дій та постраждалі учасники Революції Гідності один раз на рік, учасники війни один раз на два роки. Строк лікування становить від 18 днів до 21 дня.

На 2020 рік департаменту для оздоровлення відповідної категорії громадян передбачено 931,00 тис. грн. що дасть змогу оздоровити до 70 осіб (в 2019 році – 57 осіб)

Гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування, в залежності від терміну лікування становить:

  • для осіб з інвалідністю внаслідок війни – від 10 440 грн. до 12 180 грн.,
  • для учасників бойових дій, учасників війни та постраждалих учасників Революції Гідності – від 11 988 грн. до 13 986 грн.

Пільговики самостійно обирають санаторно-курортний заклад, де будуть проходити оздоровлення, враховуючи рекомендації лікарів.

Після обрання особою санаторно-курортного закладу спеціалісти департаменту узгоджують можливість прийняти на оздоровлення та час оздоровлення. Надалі укладається тристороння угода (громадянин – департамент – санаторій) і пільговик їде на оздоровлення. Слід зазначити, що забезпечення санаторно-курортним лікування здійснюється з урахуванням черговості відповідно до дати взяття на облік.

Для одержання санаторно-курортного лікування особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту за зареєстрованим місцем проживання.

Для взяття на облік необхідно надати заяву встановленого зразку, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копії паспорта, облікової картки платника податків, пільгового посвідчення, військового квитка (за наявності) та документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях. Також, працюючими особами надається довідка про те, що не отримували безоплатної путівки на санаторно-курортне лікування за місцем роботи, непрацюючі особи надають трудову книжку. При наданні заяви обов’язково надаються оригінали документів для огляду. Слід наголосити, що медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о поновлюється щороку.

Заява та документи надаються до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (м. Суми, вул. Харківська, буд. 35, каб. 135, робочі місця № 13, № 14, багатоканальний телефон для запису на прийом 788-888.

Прийом здійснюється з понеділка по четвер – з 8-00 до 17-15, у   п’ятницю –  з 8-00 до 16-00, обідня перерва з 12-00 до 13-00.