м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства

Санаторно-курортне лікування є видом допомоги, що здійснюється з профілактичною, лікувальною або реабілітаційною метою із застосуванням природних лікувальних факторів в умовах перебування на курорті або лікувально-оздоровчій місцевості та в санаторно-курортних закладах.

Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» особи з інвалідністю за наявності медичних показань мають право на безоплатне забезпечення санаторно-курортними путівками.

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 https://cutt.ly/Qhz3deo.

Особи з інвалідністю забезпечуються санаторно-курортним лікуванням у порядку черговості.

Особи з інвалідністю мають право вільно вибрати санаторно-курортний заклад відповідного профілю лікування, розміщений на території України, а також період оздоровлення.

Термін проходження санаторно-курортного лікування в санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю становить від 18 до 21 днів.

Для взяття на облік особа з інвалідністю подає до департаменту заяву та наступні документи:

– медичну довідку (форма № 070/о);

– копію паспорта;

– копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які мають відмітку в паспорті про відмову від прийняття такого номера) за умови відсутності інформації про такий номер у паспорті в формі ID-картки;

– копію висновку МСЕК;

– довідку з місця роботи про те, що особа не отримувала путівку (для працюючих осіб.

Після закінчення строку дії медичної довідки (форма № 070/о), але не рідше ніж один раз на 3 роки, подається нова медична довідка. В разі неподання такої довідки особа, яка понад 3 роки перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, знімається з обліку.

У зв’язку з запровадженням карантинних заходів департамент працює в обмеженому режимі.

Рекомендуємо без нагальної потреби особисто не відвідувати департамент та скористатися можливістю отримати консультації в телефонному режимі за багатоканальним телефоном 788-888. Не наражайте себе на небезпеку!

Додаткові номери для отримання інформації: 787-141, 050-407-83-84.

Заяву з документами необхідно направляти за адресою: м. Суми, вул. Харківська, буд. 35, чи на електронну пошту dszn@smr.gov.ua.

Вся актуальна інформація розміщена на сайті департаменту: https://dszn.smr.gov.ua та на сторінці департаменту «Соціальний захист міста Суми» в мережі «Фейсбук» (https://www.facebook.com/sumysoczahyst).

ДОВІДКОВО.

У 2020 році оздоровлення пройшли 98 осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання та з дитинства, на що з державного бюджету було профінансовано 838 тис. гривень. Вони отримали послуги з санаторно-курортного лікування в 47 санаторно-курортних закладах України за основними профілями захворювань. Це і лікування захворювань опорно-рухового апарату, нервової системи, органів кровообігу та травлення в санаторіях «Токарі» м. Лебедин, «Горького» м. Одеса, «Карпати» Закарпатської області, «Дніпро Бескид» м. Трускавець та інші.