м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Про актуальні питання соціального захисту за минулий тиждень – на апаратній онлайн-нараді

Тема субсидій наразі, з початком опалювального періоду, не втрачає своєї актуальності. Тому саме цьому питанню на щопонеділковій апаратній нараді директор департаменту соцзахисту населення Тетяна Масік приділила найбільшу увагу вже другий тиждень поспіль.

Тетяна Олександрівна наголосила на тому, що з огляду на загальну ситуацію із захворюваністю на коронавірус в Україні, для оформлення і призначення субсидії, а також інших видів соціальних допомог краще все ж таки скористатися дистанційними формами подання документів: за допомогою пошти або через електронні сервіси.

По факту ж, аналіз звернень показує, що більшість громадян для подання документів чи отримання інформації надають перевагу особистому візиту до департаменту. Тому на сьогодні прийом громадян організовано на спеціально визначених робочих місцях на 1-му поверсі департаменту. Прийом здійснюється за попереднім записом і тільки з тих питань оформлення різних видів місцевої та державної підтримки, заяви для оформлення яких повинні надаватися особисто громадянином без використання засобів електронного зв’язку, пошти тощо, або громадяни не мають можливості використовувати засоби електронного зв’язку.

Для зручності громадян працюють 20 номерів телефонів, за якими вони можуть отримати оперативну й вичерпну інформацію, що їх цікавить. Особливо багато на даний момент надходить запитань, пов’язаних із призначенням та розміром субсидії. На ці та інші запитання, а також, наприклад, про те, чи є необхідність подавати нову заяву, новий пакет документів і переоформляти той чи інший вид соціальної допомоги, відповіді завжди можна отримати в телефонному режимі, не виходячи з дому. Тетяна Олександрівна закликала молодь посприяти представникам старшого покоління в дистанційній комунікації з департаментом, тим самим убезпечивши їх від загрози захворіти на COVID-19.

Що стосується субсидій, то сьогодні проводиться розрахунок на листопад – на повний опалювальний місяць. Не призначаються житлові субсидії по документах, поданих із листопада 2020 року: для визначення права зазначених домогосподарств на отримання житлової субсидії необхідно враховувати доходи членів домогосподарств за період за ІІ-ІІІ квартали 2020 року. Але, оскільки Державна податкова служба України ще не надає інформацію про доходи за ІІІ квартал 2020 року, відповідно й визначити право на отримання субсидії по цих справах немає можливості. На сьогодні таких вже 337 заяв. Отже, цим громадянам поки що доведеться почекати, оскільки інформація з ДПС з’явиться лише в грудні, призначення також відбудеться в грудні, тому інформація в платіжках буде лише в січні. Всім мешканцям про цю ситуацію спеціалісти департаменту повідомляють особисто, роз’яснюють і спілкуються з ними з цього питання.

Щодо інших напрямків роботи департаменту. Територіальний центр «Берегиня» на дому обслуговує 711 осіб із числа одинокопроживаючих мешканців громади. 100 одиноких громадян отримують благодійні обіди за рахунок коштів Сумської міської територіальної громади відповідно до програми «Милосердя», які в період карантину доставляються потребуючим додому. Додатково, за рахунок благодійної допомоги, 10 нужденним мешканцям надано допомогу продуктами.

Заняття з відвідувачами відділень терцентру не проводяться. Робота з ними організована виключно в онлайн-режимі: проводяться конкурси, марафони та вікторини.

КУ «Центр учасників бойових дій» на сьогодні надає електролікувальні послуги та проводить бальнеологічні процедури. З усіх інших питань Центр працює в дистанційному режимі.

До Міжнародного дня сліпих коштом бюджету громади надано матеріальну допомогу 172 особам з інвалідністю І групи по зору (по 500 гривень) та 108 особам з інвалідністю ІІ групи по зору (по 300 гривень).

Учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС І категорії частково виплачено щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування за вересень 2020 року. При цьому, в зв’язку з недофінансуванням із держбюджету 34 чорнобильцям І категорії та всім особам ІІ категорії (1 066 чол.) виплата даної компенсації за вересень поточного року ще не проведена. Загальна сума заборгованості державного бюджету перед «чорнобильцями» на сьогодні становить 695,3 тис. гривень за вересень-жовтень поточного року.

Всі інші соціальні допомоги виплачуються вчасно.

На минулому тижні відбулись засідання двох міських комісій. Для розгляду на них було підготовлено 288 подань з питань призначення житлової субсидії та 7 справ по внутрішньо переміщених особах.

Всі інші питання соціального захисту перебувають на контролі.