м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Право на отримання путівки або пільгового санаторно-курортного лікування в 2023 році

Санаторно-курортне лікування – це медична допомога, що здійснюється з профілактичною, лікувальною або реабілітаційною метою із застосуванням природних лікувальних факторів в умовах перебування на курорті або лікувально-оздоровчій місцевості та в санаторно-курортних закладах.

За рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті, в 2023 році право на отримання путівки мають особи з інвалідністю усіх категорій, у тому числі особи, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням (далі – особи з інвалідністю). На пільгове санаторно-курортне лікуванняособи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України (далі-постраждалі особи).

Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю становить від 18 до 21 днів, а для осіб з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 35 календарних днів.

Постраждалі особи мають право на забезпечення пільговим санаторно-курортним лікуванням строком на 18 календарних днів або на одержання компенсації не пізніше ніж через 12 місяців після звільнення з місць несвободи.

Для одержання путівки або пільгового санаторно-курортного лікування із санаторно-курортного лікування особи, повинні перебувати на обліку для забезпечення путівкою та пільговим санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання, а внутрішньо переміщені особи з їх числа – за фактичним місцем проживання згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

З метою взяття на облік з питання забезпечення путівкою або пільговим санаторно-курортним лікуванням необхідно подати до департаменту заяву та документи:

  • копія паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України/посвідки на постійне проживання/посвідки на тимчасове проживання/посвідчення біженця;
  • медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о;
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
  • копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (для осіб з інвалідністю);
  • копія документа, що встановлює факт позбавлення постраждалої особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України відповідно до статті 4 Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» (для постраждалих осіб).

Отримати консультацію можна за телефоном 787-141, 050-407-83-84, або за адресою: м. Суми,  вул.  Харківська, буд. 35, каб. 125.