м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Працювала міська комісія

Відповідно до статті 1 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством. Альтернативну службу проходять на підприємствах, в установах, організаціях, діяльність яких пов’язана з:

  • соціальним захистом населення;
  • охороною здоров’я;
  • захистом довкілля;
  • будівництвом;
  • житлово-комунальним та сільським господарством;
  • патронажною службою в організаціях Товариства Червоного Хреста України.

З початку введення воєнного стану, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами) встановлені окремі обмеження прав громадян із зазначенням строку їх дії.

Застосування альтернативної служби є заміщенням проходження строкової військової служби в мирний час, і заміна військової служби альтернативною (невійськовою) під час війни українським законодавством не передбачена.

До початку воєнних дій 15 громадян, які підлягали призову на строкову військову службу  і особисто заявили про неможливість її проходження як такої, що суперечить їхнім релігійним переконанням, були направлені на альтернативну службу. Такі громадяни довели свою належність до релігійних організацій Свідків Єгові, Євангельські християни, Євангельські християни-баптисти, Християни-баптисти, і їх віровчення забороняють використання зброї.

На засіданні міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби, що відбулося 25 квітня під головуванням заступника міського голови Віри Мотречко, розглянули питання продовження терміну проходження альтернативної (невійськової) служби на час дії воєнного стану одним громадянином, віровчення якого не допускає користування зброєю, оскільки відповідно до частини дев’ятої статті 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» військова служба під час дії особливого періоду з моменту введення воєнного стану (настання воєнного часу) продовжується до оголошення демобілізації.