м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Під час апаратної наради при міському голові – про підсумки роботи департаменту

18 травня відбулася онлайн апаратна нарада при міському голові, на якій  директор департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради Тетяна Масік відзвітувала про діяльність департаменту за минулий тиждень.

Зокрема зазначено, що протягом звітного періоду до департаменту через спеціальні скриньки мешканцями Сумської міської ОТГ подано 479 пакетів документів із різних питань соціального захисту. Також по 1064 зверненнях за телефонами було надано роз’яснень.

Департаментом надано 797 соціальних послуг, що стосувалися  питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії.

Значна робота проводиться по підготовці справ та документів одержувачів житлової субсидії для її розрахунку на неопалювальний період без звернень громадян. Перевіряється склад зареєстрованих осіб у 32 706 домогосподарствах шляхом співставлення інформації особових справ з електронною базою розрахункового центру, з метою усунення помилок при розрахунку розміру субсидії. Направлені запити до організацій-надавачів житлово-комунальних послуг щодо отримання інформації про забезпеченість громадян житловою площею та надання комунальними послугами, вартості даних послуг, а також суми простроченої понад три місяці заборгованості з оплати за послуги (якщо така сума перевищує 340 гривень) по 32 706 домогосподарствам та запити до Державної податкової служби України, Пенсійного фонду України про доходи за 2-ге півріччя 2019 року по 53 758 громадянам. На підставі отриманої інформації буде проведено автоматичний розрахунок розміру субсидії.

Наразі проводиться опрацювання інформації АТ «Укрпошти» щодо 976 субсидіантів, які вчасно не отримали готівкові кошти субсидії за березень 2020 року на відділеннях зв’язку. Спеціалістами департаменту відбувається взаємодія із заявниками щодо з’ясування причин неотримання субсидії, визначення подальшого способу виплати державної допомоги. Із загальної кількості отримувачів, які вчасно не отримали кошти субсидії у відділеннях зв’язку, 207 осіб – це студенти, які на період карантину виїхали за межі Сумської міської ОТГ.

Відзначено, що розпочалася робота по опрацюванню звернень від фізичних осіб-підприємців щодо надання допомоги на дітей віком до 10-и років. Департаментом вже прийнято 839 звернень на отримання даної допомоги, з яких більше 200 призначено.

1 736 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорії, перераховано щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування за квітень 2020 року на загальну суму 476,2 тис. гривень.

Забезпечено виконання програм Сумської міської ОТГ «Милосердя» та «Соціальна підтримка захисників України та членів їх сімей»:

– 127,2 тис. гривень спрямовано на виплату грошової допомоги 7 особам, яким виповнилося 100 і більше років, 30 особам із числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилося 95 і більше років; особі з інвалідністю І групи з дитинства, майстру спорту України з пауерліфтингу та армспорту, Чемпіону України та Європи з пауерліфтингу, 4 ветеранам підпільно-партизанського руху та учаснику бойових дій, який захищав та визволяв місто Суми у період Другої світової війни, 6 особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа учасників бойових дій в Афганістані та 15 членам сімей загиблих в Афганістані воїнів-інтернаціоналістів, 13 дітям з інвалідністю, хворим на фенілкетонурію, та одній дитині, хворій на бульозний епідермоліз;

– 10 Почесним донорам України виплачено одноразову матеріальну допомогу по 1 тис. гривень;

– сім’ї, в якій виховується дитина, хвора на онкологічне захворювання, виплачено матеріальну допомогу для придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення на суму 137 тис. гривень;

– з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 68 ветеранам війни надано матеріальну допомогу на загальну суму 17 тис. гривень;

– двом захисникам України, які отримали захворювання під час участі в АТО, надано одноразову матеріальну допомогу в розмірі 8 тис. гривень;

– 5 сім’ям загиблих захисників України надано матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань по 10 тис. гривень кожній;

– 28 дітям загиблих (померлих) захисників України виплачено щомісячну грошову допомогу;

– 4 військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України, надано одноразову матеріальну допомогу в розмірі 3 тис. гривень;

– 5 особам з інвалідністю внаслідок війни І групи з числа захисників України виплачено по 1 200 гривень щомісячної грошової допомоги;

– 19 добровольцям-захисникам України виплачено щомісячну адресну грошову допомогу на отримання транспортних послуг за травень 2020 року на 11,8 тис. гривень.

Серед організаційних питань слід звернути увагу на проведення засідань комісій, які проводилися в режимі відеозв’язку, з метою забезпечення своєчасного призначення житлової субсидії, соціальних допомог та надання пільг:

  • з питань, пов’язаних з отриманням житлових субсидій, призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, для розгляду на якій підготовлено подання по двом справам одержувачів житлової субсидії (комісією прийнято позитивне рішення на поновлення житлової субсидії). Також в ході роботи комісії прийнято рішення про надання пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги 15 пільговикам за місцем їх фактичного проживання, а не за місцем реєстрації, серед яких 14 учасників бойових дій із числа учасників АТО.
  • з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, для розгляду на якій підготовлено пакети документів та подання щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог 10 особам. Комісією без складання акту обстеження по підтвердженню фактичного місця проживання такої особи прийнято позитивне рішення щодо надання відповідних виплат.

Як підсумок, робота проходить в плановому режимі та ситуація щодо соціального забезпечення стабільна.