м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Особи з інвалідністю та законні представники дітей з інвалідністю мають можливість отримати компенсацію за самостійно придбані спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією

Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 05.04.2021 № 321, визначено право осіб з інвалідністю та законних представників дітей з інвалідністю на компенсацію за самостійно придбані спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією – годинники, мобільні телефони, диктофони, планшети, аудіоплеєри.

Особи з інвалідністю I і II групи по зору та законні представники дітей з інвалідністю по зору віком від 14 років за бажанням мають право отримати компенсацію за самостійне придбання механічного або електронного годинника (електронного – дітям віком від шести років), аудіоплеєра (дітям віком від семи років), мобільного телефона (дітям віком від семи років), пристрою для визначення рівня рідини (дітям віком від семи років).

Також, особи з інвалідністю I і II групи по зору з числа студентів та слухачів закладів вищої освіти, особи, які працюють на посадах керівників та їх заступників, діти з інвалідністю з 14 років, що навчаються в закладах загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти, юристи, журналісти, педагогічні працівники, науковці, перекладачі, інші спеціалісти мають право отримати компенсацію за придбання диктофона.

Виплата компенсації здійснюється на підставі:

  •  висновку медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії, що підтверджує інвалідність по зору;
  • видаткової накладної (товарного/фіскального чеку, який дійсний протягом шести місяців), що підтверджує придбання виробу;
  • рішення комісії, утвореної територіальним відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, до складу якої входить представник громадської організації осіб з інвалідністю по зору.

Особи з інвалідністю по слуху, законні представники дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років мають право отримати компенсацію за придбання мобільного телефона (з функцією відеоспілкування) або планшету замість мобільного телефону.

Також, особам з інвалідністю по слуху (батькам), що виховують дитину віком до трьох років, за заявою може виплачуватися компенсація за самостійне придбання світлового сигналізатора або вібросигналізатора «Нічна няня». Підставою для виплати зазначених компенсацій є:

  • висновок медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії, що підтверджує інвалідність по слуху;
  • видаткова накладна (товарний/фіскальний чек, який дійсний протягом шести місяців), що підтверджує придбання виробу.

Виплата компенсації за спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією здійснюється за фактичною вартістю виробу, у розмірі не вище граничної ціни засобу, а саме:

ГРАНИЧНІ ЦІНИ

на спеціальні засобами для орієнтування, спілкування та обміну інформацією

Найменування виробу Гранична ціна виробу
Мобільний телефон 3252,00 грн.
Диктофон 1200,00 грн.
Аудіоплеєр 861,00 грн.
Планшет

(замість мобільного телефону)

3252,00 грн.
Годинник механічний 690,00 грн.
Годинник електронний 240,00 грн.

 

Інформацію про виплату компенсації та забезпечення засобами реабілітації можна отримати, звернувшись до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (вул. Харківська, буд. 35, каб. 127) або за телефонами: 787-143, 050-407-83-84.