м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Низько вклоняємось Героям!

20 лютого, в День Героїв Небесної Сотні, Суми разом із усією Україною вшановували патріотів, які загинули в 2014 році в Києві під час Революції Гідності та розстрілів на майдані. Також вшанували сумчани й Героїв, які віддали своє життя на сході України.

Саме цього дня 7 років тому на Майдані загинув і Герой України, Почесний громадянин м. Суми Олексій Братушка.

Разом із рідними та близькими Олексія Братушки та Сергія Стеція представники департаменту віддали шану справжнім Героям, які захищали свою країну й загинули в ці дні, пожертвували своїм життям заради нашого майбутнього, поклавши квіти до могил Героїв.

Потім учасники заходу долучилися до урочистостей біля пам’ятника Героям Небесної Сотні, де з нагоди вшанування пам’яті загиблих на Майдані під час Революції Гідності в 2014 році був відслужений молебен за загиблими.

Після молитви учасники зібрання вшанували померлих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні, засвідчуючи повагу до їхньої самовідданості та на знак подяки за можливість наступним поколінням жити у вільній державі.

Олексій Сергійович Братушка

(10.04.1975 – 20.02.2014) 

Олексій Сергійович Братушка – громадський діяч, учасник Євромайдану, Герой України. Він – єдиний боєць Небесної сотні з Сумської області.

Олексій Братушка народився 10 квітня 1975 року. Закінчив сумську школу №11, вищу освіту здобув у СумДУ. На життя заробляв перевезеннями.

Олексій мав хобі. На вихідні він брав рюкзак і вирушав у піші походи на десятки кілометрів. Подорожувати любив сам. Ходив не дорогами, а тільки за компасом. Знав усі пам’ятні місця Сумщини.

Дуже любив Україну, її культуру, історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини. Брав активну участь у Помаранчевій революції 2004 року.

Взимку 2013-2014 років неодноразово приїздив на Майдан Незалежності в Києві, де був активним учасником Революції Гідності.

Загинув від кулі снайпера під час стрілянини в Києві на вулиці Інститутській, захищаючи своїх побратимів.

Похований на Алеї Почесних громадян Центрального кладовища в Сумах.

Виступаючи на мітингу, батько Олексія Братушки Сергій Федорович згадував: «У січні, як усе почалося на Грушевського, я відчував, що маю його втримати… Бо не повернеться… В лютому не послухався, сказав: «Батя, не роби з мене пацюка. Я буду через два дні». Обіцянку виконав… Через два дні його й привезли… В труні…»

Сергій Петрович Стецій

(18.11.1971 – 20.02.2018) 

Сергій Петрович Стецій – сержант 11-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь».

Народився 18 листопада 1971 року. В 1994 році закінчив СумДУ.

Служив за контрактом, виконував службові обов’язки на території Донецької та Луганської областей. Сергій завжди гостро реагував на несправедливість, особливо на соціальну.

Під час служби багато разів був на бойових операціях. Коли частину вивели на ротацію в м. Подільськ Одеської області, серце бійця не витримало перевантажень і 20 лютого 2018 року зупинилося.

Похований на Алеї Почесних громадян Центрального кладовища міста Суми.