м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Невідповідність персональних даних може вплинути на призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям

Однією зі змін, які набули чинності із липня 2020 року в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, є запровадження електронного обміну з Державною податковою службою, Пенсійним фондом України та одержання інформації з державних реєстрів, зокрема, Реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Після надходження інформації з зазначених установ департамент визначає право на призначення соціальних допомог.

Проте, є випадки, коли на запити департаменту надходить інформація про невідповідність персональних даних заявників, а саме в реєстраційному номері облікової картки платника податків, яка міститься в Державному реєстрі фізичних осіб чи в паспортних даних.

Невідповідність даних виникає в разі зміни заявниками прізвища, заміни чи отримання нового паспорта, отримання чи відмови від реєстраційного номеру облікової картки платника податків та ін.

Крім того, департамент постійно здійснює верифікацію особових справ щодо достовірності інформації, поданої отримувачами соціальних допомог.

Під час однієї з останніх перевірок було виявлено 154 помилки, які потребували виправлення. Серед найпоширеніших:

– наявність однакових записів із персональними даними осіб, яким призначено державну допомогу, за різними адресами, які були надані такими особами під час звернення за допомогою;

– реєстраційний номер облікової картки платника податків є недійсним (помилковим);

– номер та серія паспорту не співпадає.

Тож, вкотре звертаємо увагу на те, що правильне та коректне заповнення документів на призначення соціальних допомог, вчасне інформування про зміни в персональних даних сприятиме швидшому їх розгляду та прийняттю рішень.

Телефони для консультацій: багатоканальний номер – 788-888; додаткові номери – 787-122, 787-123, 050-407-81-99.