м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

На засіданні координаційної ради з питань сімейної політики, протидії домашньому насильству – визначалися з заходами щодо запобігання та протидії домашньому насильству

З 25 листопада по 10 грудня триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка стартувала в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок. Установи, громадські організації, а також окремі громадяни  активно долучились до проведення цієї акції.

Підвищення поінформованості громадськості про проблему подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, ґендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків – важливе завдання сьогодення.

Роботу в даному напрямку на території Сумської міської тергромади координує постійно діючий консультативно-дорадчий орган –  координаційна рада з питань сімейної політики, протидії домашньому насильству.

У четвер, 26 листопада, відбулося засідання координаційної ради, на якому було опрацьовано низку питань щодо сімейної політики та протидії домашньому насильству. Члени ради визначали просвітницько-профілактичні заходи щодо формування культури ґендерної рівності, попередження ризиків потрапляння в рабство, навичок протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми, що проводитимуться в рамках Всеукраїнської акції з 25 листопада по 10 грудня. Цього року, в зв’язку з карантином, заплановані заходи проходитимуть переважно у вигляді тренінгів, вебінарів, квестів, семінарів, бесід, практичних занять, виставок.

Особлива увага в ході проведення акції «16 днів проти насильства» приділятиметься інформуванню населення стосовно їх прав та дій у разі загрози домашнього насильства, в тому числі шляхом розміщення інформаційних матеріалів у загальнодоступних для населення місцях, та проведенню онлайн-заходів.

На засіданні координаційної ради були розглянуті питання, що стосуються стану домашнього насильства на території громади, актуальні проблеми при проведенні роботи з протидії цьому негативному явищу, про роботу мобільної групи реагування на факти домашнього насильства Сумського відділу поліції ГУ Національної поліції в Сумській області та про захист осіб, які опинились у складних життєвих обставинах внаслідок домашнього насильства. Окремо обговорено питання протидії жорстокому поводженню з дітьми та про види допомоги, яку в Сумському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги та в обласному центрі соціально-психологічної допомоги можуть отримати постраждалі .