м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

На замітку особам, які орендують житлові приміщення

Шановні мешканці територіальної громади!

Недобросовісні власники будинків/квартир після оформлення житлової субсидії, всупереч чинному законодавству, можуть здавати житло в оренду. Наголошуємо, що відповідно до вимог пункту 8 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 21.10.1995 № 848 (із змінами), за рішенням комісії житлова субсидія може призначатися одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору найму (оренди) житла. Без укладення договору найму (оренди) житла житлова субсидія може призначатися внутрішньо переміщеним особам. 

Отже, перед тим як орендувати житлове приміщення поцікавтесь у орендодавця чи отримує він субсидію за даною адресою. А щоб бути впевними у його словах – перевірте інформацію в Єдиному державному реєстрі отримувачів субсидій Міністерства соціальної політики України за електронною адресою: https://subsidii.ioc.gov.ua.
Проживаючи в житловому приміщенні, субсидія в якому оформлена на вашого орендодавця, ви порушуєте чинне законодавство України.
Дякуємо за порозуміння!