м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Двом сумчанам надана можливість проходити альтернативну (невійськову) службу

11 лютого відбулося засідання комісії в справах альтернативної (невійськової) служби під головуванням заступника міського голови Віри Мотречко. Члени комісії розглянули та погодили заяви двох сумчан призовного віку щодо отримання ними можливості проходити замість строкової військової служби альтернативну невійськову в зв’язку з тим, що виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням.

Крім того, було визначено місце проходження альтернативної служби ще одному мешканцю Сумської міської територіальної громади, який звертався в минулому році. Працюватиме він на комунальному підприємстві «Паркінг» на посаді контролера-приймальника.

На сьогодні альтернативну (невійськову) службу проходять 10 мешканців громади, віровчення яких (Свідки Єгови, Євангельські християни, Християни віри євангельської та Євангельські християни-баптисти) не допускає користування зброєю. Серед посад, які вони посідають, – «слюсар-сантехнік» та «оператор комп’ютерного набору» в КНП «Центральна міська клінічна лікарня», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» та «підсобний робітник» у КНП «Сумська центральна районна клінічна лікарня», «електрогазозварник» та «двірник» в КП «Сумитеплоенергоцентраль», «робітник ритуальних послуг» в КП «Спеціалізований комбінат», «двірник» в КУ Сумська спеціалізована школа №3 ім. Генерал-лейтенанта А. Морозова, «ловець бездоглядних тварин» в КП «Центр догляду за тваринами, «фахівець з фізичної реабілітації» в Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

До відома: за отриманням консультацій із цих питань можна звернутись за номерами телефонів 787-146, 787-147.