м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Керівники департаменту соцзахисту контролюють питання дотримання прав внутрішньо переміщених осіб

Повномасштабне вторгнення росії змусило громадян країни покидати свої місця проживання через ведення бойових дій та тимчасову окупацію територій, тому на сьогодні важливим є дотримання гарантій прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Керівники департаменту вживають всіх заходів із забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

Директор департаменту Тетяна Масік прийняла участь у круглому столі, що проходив У Регіональному центрі з надання БВПД у Сумській області, де учасники заходу обговорювали питання дотримання прав внутрішньо переміщених осіб.

Предметом обговорення учасників стали підстави для відмови у видачі довідки про взяття на облік ВПО, перелік яких визначений законодавством, порядок оформлення, обов’язкові реквізити рішення про відмову у статусі. «Тільки на території Сумської громади таких осіб, яким встановлено статус ВПО, налічується 14091 особа, у тому числі 2548 встановлено статус через електронну платформу Дія», – повідомила Тетяна Масік.

Учасників заходу поінформовано про види допомоги, які можуть отримати ВПО. Така допомога надається щомісяця з місяця звернення на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних для ВПО.  

Обговорили також питання обов’язкового повідомлення ВПО про зміну місця проживання: протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання необхідно повідомити структурний підрозділ з питань соцзахисту населення за новим місцем проживання.

Світлана Маринченко, перший заступник директора департаменту, під час робочої зустрічі із представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській області Дмитром Бойченком обговорили стан  додержання конституційних прав і свобод громадян під час дії воєнного стану, взаємодію та співпрацю у розв’язанні проблемних питань громадян, зокрема ВПО.

Департамент здійснює оформлення документів для виплати компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб власникам житла, які безкоштовно прихистили у себе таких громадян.

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (людино-день), з дня їхнього розміщення: за кожен людино-день – 14,77 гривень: за червень компенсацію призначено 122 власникам житла за розміщення 291 переселенця на 95,8 тис. гривень.

Ведеться облік внутрішньо переміщених осіб, організовано збір і подання документів для виплати одноразової грошової допомоги постраждалим та внутрішньо переміщеним особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, забезпечує надання комплексної послуги «е-малятко», облік осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю на безоплатне забезпечення засобами реабілітації тощо.

Дмитро Бойченко зі своєї сторони поінформував про напрями діяльності Уповноваженого ВРУ з прав людини, надав правопросвітницькі матеріали щодо діяльності Уповноваженого та ознайомив з порядком звернення у разі порушення конституційних прав та свобод.

ФОТО з офіційної сторінки Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області (https://www.facebook.com/sumy.legalaid.gov.ua) та сайту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (www.ombudsman.gov.ua)