м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Інформуємо про підсумки роботи у сфері соціального захисту населення минулого тижня
 • 14 195 мешканцям громади виплачені державні соціальні допомоги за лютий 2021 року на загальну суму 24,7 млн. гривень.
 • 27 913 субсидіантам та 3 987 пільговикам, які виявили бажання отримувати знижку на оплату житлово-комунальних послуг готівкою, проведені виплати за січень 2021 року. Загальна сума коштів державної підтримки склала 56,5 млн. гривень.
 • 3 915 послуг надано з питань оформлення документів для призначення та виплати державної соціальної допомоги, матеріальної допомоги, надання пільг, компенсацій та оформлення житлової субсидії (в тому числі за телефонами – 1969 консультацій із усіх питань соціального спрямування).
 • 1330 пакетів документів передано мешканцями громади через скриньки, розташовані при вході в адмінбудівлю департаменту. Всі документи опрацьовані, переважна кількість звернень стосувалися оформлення державних соціальних допомог та субсидій, надання пільг, матеріальної допомоги.
 • 411 громадян прийнято на спеціально визначених робочих місцях на 1-му поверсі адмінбудинку департаменту (за попереднім записом) із дотриманням протиепідемічних заходів, що вдвічі більше, ніж за попередній тиждень.
 • За графіком розпочато прийом громадян спеціалістами департаменту в Битицькому, Великочернеччинському та Стецьківському старостинських округах – прийнято 51 мешканця зазначених громад.
 • У ЦНАПі з 3 лютого запроваджено прийом громадян спеціалістами департаменту з питань оформлення різних видів державної підтримки, зокрема з питань призначення житлової субсидії прийнято 32 громадянина.
 • 770 одиноких мешканців громади, в тому числі 52 особи з приєднаних до міста старостинських округів, обслуговують на дому соціальні працівники територіального центру «Берегиня».
 • 25 особам, які проходять гемодіаліз, надана послуга «Соціальне таксі» та 5 мешканцям громади надано допомогу в підвезенні до лікувальної установи.
 • З 02.02.2021 відновлено реалізацію проекту «Соціальний хліб» – 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами.
 • 390 осіб було охоплено онлайн-заходами, що проводяться територіальним центром «Берегиня». Проводяться онлайн-конкурси, майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва та кулінарії, марафони та вікторини, щодня в прямому ефірі – заняття на факультеті «Група здоров’я», проведено онлайн-екскурсію вулицями міста Суми на рубежі ХІХ-ХХ століть, практичний психолог проводить онлайн-консультації та заняття.
 • Комунальною установою «Центр учасників бойових дій» надано 384 послуги 222 особам.

ДОДАТКОВІ СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ПРОГРАМАМИ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 • У рамках програми «Милосердя» двом мешканцям громади надана цільова матеріальна допомога для проведення термінового лікування (загальна сума – 550 тис. гривень).

РОБОТА ДОРАДЧИХ ОРГАНІВ

 • На комісію з питань житлових субсидій та по прийняттю рішень про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, інформації про адресу фактичного місця проживання пільговика, підготовлено до розгляду 111 справ одержувачів житлової субсидії; по 92 – призначено житлові субсидії. По 9 домогосподарствах припинено надання житлової субсидії в зв’язку зі зміною кількості зареєстрованих членів домогосподарства, а також враховуючи дані верифікації. Також прийнято рішення про надання пільг при оплаті за ЖКП 8 пільговикам за місцем їх фактичного проживання, а не за місцем реєстрації.
 • Комісією з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам розглянуто 36 пакетів документів щодо призначення щомісячної адресної допомоги на проживання та інших видів соціальних допомог. Без складання акту обстеження по підтвердженню фактичного місця проживання (які не проводяться через карантинні обмеження) по 35 прийняті позитивні рішення про призначення допомог.