м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Підведені підсумки роботи опікунської ради при органі опіки та піклування Сумської міської ради за 2023 рік

Роботу опікунської ради протягом 2023 року щодо захисту прав та законних інтересів повнолітніх недієздатних та обмежено-дієздатних осіб підсумували на засіданні колегіального органу 11 січня. 

На обліку у департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради перебуває 412 недієздатних та обмежено дієздатних осіб. Із них 64 – перебувають в інтернатних установах для осіб, які страждають на психічні розлади.

З метою вирішення соціально-побутових питань, захисту майнових прав та інтересів таких громадян шляхом встановлення опіки над ними, в громаді діє опікунська рада при органі опіки та піклування, склад та порядок її діяльності затверджено рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 27.06.2013 № 323. У своїй роботі опікунська рада керується Цивільним кодексом України, Правилами опіки та піклування від 26 травня 1999 року № 34/166/131/88, іншими законодавчими актами.

У 2023 році опікунська рада забезпечила розгляд 82 заяв громадян, провела 9 засідань.

Відповідальними працівниками департаменту прийнято участь у 166 судових засіданнях у вирішенні питань визнання осіб недієздатними, призначення опікунів недієздатним особам, звільнення опікунів від виконання обов’язків опікуна та поновлення цивільної дієздатності фізичних осіб. Як наслідок, над 32 особами встановлено опіку вперше, по 10 подовжено термін перебування під опікою.

Здійснено 426 обстежень умов проживання недієздатних осіб та потенційних опікунів, 553 громадян отримали методичну допомогу у питаннях опіки та піклування над повнолітніми особами, які за станом здоров’я не можуть здійснювати свої права та виконувати обов’язки.

Влада громади вживає заходів для підтримки такої категорії населення. Зокрема, сім’ї, у яких під опікою перебуває двоє повнолітніх недієздатних осіб, відповідно до програми «Милосердя» у 2023 році забезпечені одноразовою матеріальною допомогою. Це п’ять сімей, яким виплачено по 4 186 гривень.

Під час розгляду другого питання порядку денного засідання опікунської ради, головою ради – заступником міського голови Вірою Мотречко та членами ради, розглянуто 7 заяв мешканців громади. За результатами розгляду будуть підготовлені відповідні документи по забезпеченню конституційних прав громадян.