м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Питання виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб на контролі у департаменті соціального захисту населення

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719, від 28.03.2018 №214 та від 18.04.2018 № 280 виплата грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, здійснюється громадянам, які потребують поліпшення житлових умов і включені до списків осіб, які користуються правом позачергового (першочергового) одержання жилих приміщень, за місцем проживання.

З метою прийняття рішень щодо призначення або відмови в призначенні грошової компенсації у 2023 році працювала Комісія, що утворена при Виконавчому комітеті Сумської міської ради. На 14 засіданнях Комісії розглядалися питання виплати грошової компенсації, проведення перерахунку розміру раніше призначеної грошової компенсації, надання дозволів на відкриття спеціального рахунку в АТ «Ощадбанк» для зарахування коштів.

За прийнятими рішеннями 17 громадянам, серед яких члени сімей загиблих Захисників України, особи з інвалідністю внаслідок війни 1-2 групи з числа Захисників України, особи з інвалідністю внаслідок війни 2 групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, учасники бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб та особа з інвалідністю внаслідок війни 3 групи з числа внутрішньо переміщених осіб, виплачена грошова компенсація у загальній сумі 34,4 млн. гривень. За отримані кошти 9 громадян вже придбали житло.

Залишається потреба в виплаті грошової компенсації за належні жилі приміщення ще 14 особам, обсяг потреби у коштах складає 27,6 млн. гривень.