м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

До уваги внутрішньо переміщених осіб!

Міністерство соціальної політики України працює над розвитком системи соціальних послуг та підвищенням ефективності взаємодії держави і надавачів цих послуг.

З цією метою було ініційовано зміну моделі взаємодії з державними санаторними закладами, які підпорядковано Міністерству, для запровадження підходу «гроші ходять за людиною» при наданні ними соціальних послуг.

За ініціативою Міністерства соціальної політики України, 21 березня Уряд прийняв постанову № 248, яка дозволяє запровадити експериментальний проект, в рамках реалізації якого 2 санаторії сфери управління Мінсоцполітики (Спеціалізований Трускавецький санаторій «Батьківщина» та Спеціалізований Миргородський санаторій «Слава») отримають можливість надавати соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Запроваджений експериментальний проект має на меті:

  • забезпечити надання соціальних послуг внутрішньо-переміщеним особам з найбільш вразливих категорій громадян;
  • розширити спектр надавачів соціальних послуг;
  • вирішити проблему критичної залежності державних закладів та установ від фінансування лише з одного джерела надходжень та опрацювати механізм переходу закладів від використання бюджетних коштів, що спрямовуються на утримання бюджетних установ, до оплати вартості соціальних послуг.

Так, відтепер обидва санаторії надаватимуть найбільш затребувані соціальні послуги на безоплатній основі внутрішньо переміщеним особам:

  • з числа осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої російською федерацією території України, а також населених пунктів, розташованих в районі проведення воєнних (бойових) дій чи які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), в т.ч. під час обов’язкової евакуації
  • або в яких житло зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат.

Ці заклади зможуть надавати вищезазначеним громадянам соціальні послуги:

  • стаціонарного догляду;
  • притулку;
  • підтриманого проживання;
  • соціальної адаптації.

Надання послуг здійснюватиметься з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики, та фінансуватиметься в рамках експериментального проекту державою.

Для отримання соціальних послуг в рамках реалізації експериментального проекту внутрішньо переміщеній особі необхідно звернутися до департаменту (м. Суми, вул. Харківська, 35, робоче місце № 13 Громадської приймальні) із заявою (визначеного зразка https://dszn.smr.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/Blank-zayavi-pro-nadannya-sotsialnih-poslug-1.doc).

Умовою надання соціальних послуг є наявність довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.