м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Основні заходи у сфері соціального захисту населення за тиждень, що минув

Протягом звітного періоду департаментом соціального захисту населення надано 5 890 послуг соціального характеру (з початку року – понад 169 тисяч послуг) щодо оформлення документів для призначення та виплати різних видів державної та місцевих допомог, а також з питання отримання гуманітарної допомоги.

Зареєстровано 25 випадки домашнього насильства, з них відносно трьох осіб домашнє насильство відбувається вже повторно. Постраждалим надано допомогу відповідно до проведеної оцінки потреб, кривдникам винесено приписи із забороною контактувати з постраждалими особами. Працівниками мобільної бригади здійснено 18 виїздів за місцем проживання постраждалих від домашнього насильства, їм надано психологічну допомогу та консультації із соціальних послуг.

Організовано направлення 22 дітей учасників бойових дій, дитину-сироту та дитину з числа внутрішньо переміщених осіб на оздоровлення до табору «Артек-Прикарпаття» (Львівська область), та дитину з малозабезпеченої родини – до Міжнародного дитячого центру «Артек».

На виконання програми «Милосердя» комунальному підприємству «Електроавтотранс» відшкодовано витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян (669,2 тис. гривень). З початку поточного року даному підприємству проведено відшкодування на 31,9 млн. гривень.

Територіальним центром  «Берегиня» надано 2 844 соціальних послуг, на обслуговування взято нових 3 осіб. Протягом звітного періоду терцентром організовано та проведено 18 заходів культурно-виховного спрямування, якими охоплено 140 осіб, та 6 майстер-класів з декоративно-ужиткового мистецтва та кулінарії, в яких взяли участь 60 відвідувачів денних відділень. Щопонеділка та щочетверга продовжуються заняття «Групи здоров’я» у спортзалі Міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та щосереди на території біля озера Чеха (скандинавська ходьба), в яких на цьому тижні взяла участь 31 особа. Проведено чотири заняття на факультетах «Університету третього віку», якими охоплено 62 слухача. У рамках реалізації спільного проекту ТОВ «Сумська паляниця» Меморандуму «Соціальний хліб» 300 одиноких громадян забезпечено хлібобулочними виробами. Продовжувалася співпраця з волонтерським рухом «МИ ТУТ», в ході якої працівниками терцентру та його відвідувачами надавалася допомога для потреб ЗСУ: виготовлялися маскувальні сітки та маскувальний одяг, килимки, обереги, нижня білизна, шкарпетки, подушки.

Послугою ночівлі в Будинку нічного перебування щодня користувалися 17 осіб. Відділення для 34 осіб проведено 27 заходи із соціальної інтеграції та реінтеграції, навчання та відновлення трудових та соціальних навичок, одній бездомній особі сприяли у відновленні родинних стосунків,  сім осіб отримали індивідуальні психологічні консультації. За сприяння установи для 6 осіб проведено два благодійних обіди та цих же осіб додатково забезпечено продуктовими наборами. Здійснено вихід соціального патруля в місцях можливого скупчення бездомних осіб в районі вулиці Харківська, територія ТЦ «Мануфактура» та Харківського мосту в ході якого розповсюджено листівки з інформацією про роботу Будинку нічного перебування, бездомних осіб не виявлено.

Центром учасників бойових дій протягом тижня надавалися послуги з соціальної адаптації, медичні та реабілітаційні послуги для 50 учасників бойових дій і 136 представників сімей захисників.