м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Соціальні послуги у громаді

Організація надання соціальних послуг та соціального обслуговування мешканців громади, які опинилися у складних життєвих обставинах, є одним із пріоритетів роботи департаменту. Важливим етапом у даному процесі є виявлення потреб мешканців різних соціальних груп у соціальних послугах. Відтак, лише минулого тижня було встановлено, що 2241 особа потребували 3601 соціальну послугу та соціального супроводу, які в повному обсязі задоволені.

У громаді соціальні послуги надають підпорядковані департаменту комунальні установи – територіальний центр «Берегиня» і Центр учасників бойових дій, а також Сумський міський центр соціальних служб та громадська організація «Товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, «Феліцитас» через надання фінансової підтримки з бюджету.

Серед отримувачів послуг найбільшим попитом користувалися послуги соціальної адаптації (організація дозвілля та психологічний супровід), догляду вдома, натуральної допомоги, а також транспортні та медичні послуги.

Минулого тижня практичним психологом комунальних установ соціального захисту (працював один фахівець) проведено просвітницький захід для 17 осіб та 10 індивідуальних консультацій.

Фахівцями з фізичної реабілітації (4 спеціаліста) відповідно до розроблених комплексів вправ та індивідуальних заходів реабілітації надано 116 послуг із лікувальної фізкультури, 26 послуг з оздоровчого масажу, проведено індивідуальні консультації щодо профілактики хвороб (залучено 70 осіб), заняття для корекції зору (для 10 осіб), для укріплення м’язів спини (10 осіб) та для корекції постави (2 особи).

Медичні послуги та послуги з фізичної реабілітації відділенням реабілітації учасників бойових дій Центру УБД надано 54 особам, серед яких 11 осіб звернулися до лікаря невропатолога, надано 25 послуг із синглетно-кисневої терапії, 24 електролікувальних послуги, 16 бальнеологічних послуг та 14 послуг з лікувального масажу.

Соціальними робітниками (56 працівників) територіального центру «Берегиня», відповідно до графіку, надано послугу догляду вдома 851 одинокій непрацездатній особі, у тому числі 61 особі з старостинських округів, де найбільш затребуваною є допомога у доставці продуктів харчування та ліків.

Транспортні послуги (послуги «Соціального таксі») отримали 25 осіб, (із них 18, що проходять гемодіаліз на постійній основі).

Послугу натуральної допомоги надано 339 громадянам (забезпечення хлібобулочними виробами, продуктами харчування та речами, засобами реабілітації, ремонт одягу та дрібний ремонт житла, перукарські послуги та гаряче харчування).

З переліком установ, що надають соціальні послуги у громаді, та умовами їх отримання можна ознайомитися на сайті департаменту за посиланням https://dszn.smr.gov.ua/nadavachi-sotsialnih-poslug/