м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Отримали технічну підтримку від Міжнародної організації з міграції!

Цьогоріч департамент соціального захисту населення Сумської міської ради, як представник Сумської міської територіальної громади,  прийняв участь у проекті «Людський вимір: Ефективне управління за допомогою даних та залучення громади», метою якого є сприяння зміцненню стійкості громад в середовищі численних потрясінь шляхом розбудови спроможності до збору та використання даних на місцевому рівні. Фінансування проекту реалізується Міжнародною організацією з міграції за кошти Уряду Канади.

Серія діалогів та тренінгів для обговорення найбільш важливих і нагальних потреб громади, розроблення спільного плану дій щодо їх вирішення, пройдена: фахівці отримали навички щодо збору та обробки інформації, планування досліджень, інклюзивної роботи з даними, кількісних та якісних методів дослідження, їх аналіз для подальшого використання в проектній діяльності. Робота в малих групах допомагала отриманню нового досвіду щодо швидкого прийняття рішень, сприяла розкриттю комунікативних здібностей учасників. У результаті кожен працівник отримав мотивацію для подальшої роботи, адже саме навички щодо збору та аналізу інформації є однією із основних складових роботи департаменту.

Пройшовши всі етапи по відбору, проектна заявка на участь була оцінена організаторами.  І ось найбажаніший момент настав – ми отримали підтримку від донорів у формі технічного забезпечення: 8 планшетів, один ноутбук та програмне забезпечення, необхідне для роботи цих девайсів.

Завдяки наданій МОМ технічній підтримці працівники департаменту матимуть можливість удосконалити роботу, підвищити її ефективність та мобільність у процесах збору, обробки та аналізу отриманої інформації.

Сподіваємося, що  наступним  етапом  спільної  роботи  стане  допомога  в обладнанні Соціального простору для незахищених верств населення, у тому числі внутрішньо переміщених осіб. Адже головним сьогодні є послаблення негативного впливу воєнного стану для найбільш вразливих верств населення громади через створення умов для довготривалого та адаптованого до потреб проживання осіб відповідних категорій у громаді.

Щиро вдячні координаторам проекту у Сумській області пані Ірині Пархоменко та пану Віктору Бобиренку за отриманий новий досвід, надану інформацію та співпрацю. Впевнені, що спільна комунікація та напрацювання сприятимуть кращому та якіснішому розвитку соціальних послуг та підтримці і допомозі мешканцям громади.