м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Проходження альтернативної (невійськової) служби

На альтернативну (невійськової) службу направляються громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу та особисто заявили про неможливість її проходження як такої, що суперечить їхнім релігійним переконанням. А також документально або інакше підтвердили істинність переконань. Ідеться переважно про громадян, які належать до певних релігійних організацій, статутом яких заборонено своїм прихожанам брати в руки зборю. Проходити таку службу мають право громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призиву на строкову військову службу.

Альтернативну службу проходять на підприємствах, в установах, організаціях, діяльність яких пов’язана з соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України. Строк альтернативної служби є більшим за строк строкової у 1,5 рази. Час перебування громадянина на альтернативній службі зараховується до його страхового стажу.

Звертаємо увагу, що альтернативна (невійськова) служба є заміщенням проходження  строкової військової служби в мирний час, заміна військової служби під час мобілізації альтернативною (невійськовою) службою законодавством не передбачена.

Вирішення питань проходження альтернативної (невійськової) службу, а також подовження її терміну, покладено на міську комісію. Цього річ проведено 6 засідань комісії під головуванням заступника міського голови Віри Мотречко.

Фото з чергового засідання комісії, проведеного в онлайн-форматі, 6 липня 2023 року.