Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Альона Дмітрєвская та представники департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, Сумського відділу поліції, Сумського міського центру соціальних служб для сім׳ї, дітей та молоді, служби у справах дітей міської ради, Сумського обласного центру соціально-психологічної допомоги, Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Зарічного та Ковпаківського районних в місті Суми судів, а також представник громадської інституції – сімейний радник обговорили ситуацію щодо стану домашнього насильства в місті, заходи, які вживаються з протидії цьому негативному явищу.
Для сучасного суспільства проблема домашнього насильства залишається дуже актуальною, оскільки така модель поведінки передається дітям від батьків, вважається нормою та переноситься ними в свою майбутню сім’ю. Вирішальне значення в боротьбі з цим негативним явищем має скоординованість та взаємодія всіх суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії домашньому насильству.
Важливим суб’єктом серед установ та організацій, якими в місті надається захист, підтримка та допомога постраждалим від домашнього насильства, є поліція. Саме нею при надходження звернення вживаються термінові заходи по припиненню насильства та оцінки ризиків його повторення, а також заходи щодо кривдників, серед яких: застосування приписів із забороною контактувати з постраждалою особою, в тому числі із зобов’язанням залишити місце її проживання. Із 17 вересня цього року на території міста діє новий проект під умовною назвою «Поліна», а саме мобільна група з реагування на факти вчинення домашнього насильства (за час дії проекту здійснено 459 виїздів на заяви про вчинення домашнього насильства, винесено 76 термінових заборонних приписів).
Постраждалі можуть звернутися і до інших установ за підтримкою. Психологічну допомогу надають у міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за телефонами Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства (за номером 116 123) або громадської організації «Кризовий центр психічного здоров’я» (т. 050-613-80-37).
Юридичну допомогу постраждалі від домашнього насильства мають змогу безкоштовно отримати в Сумському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги (Покровська площа, буд. 9/1).
В разі якщо перебування в одному помешканні з кривдником становить потенційну загрозу для постраждалого, є можливість тимчасово проживати в Сумському обласному центрі соціально-психологічної допомоги, який розташовано по вулиці Іллінській, буд. 51Г.
Серед позитивних зрушень в напрямку протидії домашньому насильству в місті, окрім створення мобільної групи поліції з реагування на факти домашнього насильства, можна також вважати започаткування з липня цього року роботи «інституції сімейних радників» з підтримки постраждалих від домашнього насильства, надання їм юридичної та соціальної допомоги.
Учасники зібрання підсумували, що в місті застосовуються всі можливі заходи по захисту та підтримці постраждалих від домашнього насильства, головне не замовчувати проблему та звертатися по допомогу.
Контакти служб, де можна отримати допомогу в місті Суми: https://dszn.smr.gov.ua/postrazhdali-vid-domashnogo-nasillya-zvernitsya-za-dopomogoyu/