м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ЗА 25 КВІТНЯ: засідання опікунської ради з питань повнолітніх недієздатних осіб

Під головуванням заступника міського голови Віри Мотречко під час роботи опікунської ради розглянуто 10 заяв: 6 заяв щодо встановлення опіки над повнолітніми особами в разі визнання їх судом недієздатними, 1 – призначення опікуна над недієздатною особою, 2 – призначення помічника дієздатній особі, 1 – звільнення від обов’язків опікуна над недієздатним.

Серед поточних питань підведені підсумки роботи ради за квітень та визначені організаційні питання на травень.

У квітні представники органу опіки та піклування, як заінтересовані особи, залучались до участі в трьох судових засіданнях. Як наслідок, над 2 особами встановлено опіку. Проведено 140 обстежень житлово-побутових умов проживання повнолітніх недієздатних осіб, надано методичну допомогу з питань опіки та піклування 184 громадянам.

У реєстрі недієздатних повнолітніх осіб на сьогодні обліковується 405 громадян, 70 із них перебувають в інтернатних установах або лікувальних закладах для осіб, які страждають на психічні розлади.

Під час дії воєнного стану особливої уваги потребує вирішення соціально-побутових питань цієї категорії осіб та здійснення контролю за станом їх життєзабезпечення, бо саме такі особи найбільш залежні від обставин. Департаментом вживаються заходи, спрямовані на матеріальну підтримку опікунів та їх підопічних і міською владою. Відповідно до програми «Милосердя» опікунам, у яких під опікою перебуває по двоє та більше недієздатних осіб, за рахунок коштів бюджету громади  виплачена одноразова матеріальна допомога (прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність) на кожну з таких осіб. Загальна сума наданої допомоги склала 12,5 тис. гривень.

Для отримання роз’яснень щодо подачі заяв з питань встановлення опіки над повнолітніми особами та визначеного законодавством пакету документів, які до них додаються, необхідно звертатися до департаменту за багатоканальним номером телефону 788-888 або 787-146. Подати документи можна на електронну пошту dszn@smr.gov.ua або шляхом поштового відправлення на адресу департаменту: 40035, м. Суми, вул. Харківська, буд. 35.