До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається щорічно 30 липня, у Сумах проведені інформаційно-просвітницькі заходи, до яких долучилися і працівники департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради. Ці заходи спрямовані на підвищення поінформованості громадськості про ризики потрапляння у рабство, а також про установи та організації, якими надається допомога та підтримка постраждалим від торгівлі людьми. Під час заходів розповсюджувалась друкована продукція та організовувався перегляд відеоматеріалів з відповідної тематики.
В центрі міста розміщено постери соціальних реклами з протидії торгівлі людьми, виготовлені за рахунок коштів міського бюджету.
Враховуючи те, що найпоширенішими шукачами високооплачуваної роботи за кордоном, є безробітні та особи, що мають низький рівень доходів, інформаційні матеріали щодо сучасних проявів рабства та правової основи запобігання торгівлі людьми розміщено на вході до адміністративної будівлі департаменту по вул. Харківська, буд. 35, у Сумському міському центрі зайнятості (вул. Степана Бендери, буд. 45), а також у міському громадському транспорті.
Пропонуємо ознайомитися на сайті департаменту з відеороликом «Навіть ти», що виготовлений в якості соціальної реклами представництвом Міжнародної організації з міграції України.
У Сумській центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка та її філіях з 26.07.2021 по 30.07.2021 було організовано тематичні виставки, відео застереження та інші онлайн заходи щодо форм торгівлі людьми та механізмів вербування, з порадами, як не стати жертвою работорговців та куди звертатися за відповідною допомогою.
Активну участь представники Сумської міської ради та мешканці громади прийняли у вуличному квесті, який відбувся на Театральній площі, організованому громадською організацією «СМАЙЛ», та навчальній грі з питань попередження торгівлі людьми. В рамках цього заходу Сумський родинний театр «Нянькіни» представив виставу, яка порушує тематику торгівлі людьми, переглянути її могли усі бажаючі.
Отже, для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, наголошуємо, що жертвами торгівлі стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.
Якщо за кордоном Ви потрапили у складну ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.
Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 зі стаціонарного телефону, 527 з мобільного. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.