м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Альтернативна (невійськова) служба – як спосіб реалізації права виконання обов’язку перед суспільством у вигляді суспільно корисних робіт

30 березня 2021 року своє чергове засідання провела міська комісія в справах альтернативної (невійськової) служби, на якій було розглянуто заяви трьох мешканців Сумської МТГ призовного віку щодо можливості заміни виконання ними військового обов’язку альтернативною (невійськовою) службою через релігійні переконання.

Крім того, одному призовнику, по якому рішення про направлення на альтернативну (невійськову) службу було прийнято в лютому, визначено місце її проходження з урахуванням суспільних потреб громади та наявних вакансій. Він проходитиме її в комунальному підприємстві «Міськводоканал» Сумської міської ради на посаді електрогазозварника.

На сьогодні альтернативну (невійськову) службу проходять 12 мешканців громади: 2 – в Сумській центральній районній клінічній лікарні на посадах підсобного робітника та електромонтера, 9 – у комунальних підприємствах та установах Сумської міської ради: «Центральна міська клінічна лікарня» – слюсар-сантехнік та оператор комп’ютерного набору, «Сумитеплоенергоцентраль» – електрогазозварник та двірник, «Спеціалізований комбінат» – робітник ритуальних послуг, «Міськводоканал» – електрогазозварник, «Паркінг» – контролер-приймальник, «Центр догляду за тваринами» – ловець бездоглядних тварин, в Сумській СШ №3 – двірник, 1 – в Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю – фахівець з фізичної реабілітації.

Така служба має на меті виконання обов’язку перед суспільством у вигляді суспільно корисних робіт у сфері соціального захисту населення, охорони здоров’я, захисту довкілля, житлово-комунального господарства тощо.

Нагадаємо, що право на альтернативну службу мають особи, що належать до таких релігійних організацій, як Адвентисти-реформисти, Адвентисти сьомого дня, Євангельські християни, Євангельські християни-баптисти, Покутники, Свідки Єгови, Харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни віри євангельської (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни євангельської віри, Товариство Свідомості Крішни.

Для розгляду питання направлення на альтернативну службу необхідно не пізніше ніж за 2 календарні місяці до початку періоду призову на строкову військову службу особисто звернутися до комісії в справах альтернативної (невійськової) служби з мотивованою письмовою заявою (зразок за посиланням) та документами, що підтверджують істинність релігійних переконань, паспортом, документом про освіту, довідкою з місця роботи або навчанням (якщо особа працює або навчається).

Строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу в 2021 році: квітень-червень та жовтень-грудень (відповідно до Указу Президента України від 24.02.2021 №71/2021).

Звертаємо увагу, що, відповідно до статті 11 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу», однією з підстав для відмови в направленні на альтернативну службу є несвоєчасне подання заяви про направлення.