24 січня в прямому ефірі Суспільного (https://sm.suspilne.media) з’ясували основні моменти щодо реалізації пілотного проєкту «Рука допомоги» – допомоги від держави малозабезпеченим непрацюючим громадянам на відкриття власної справи.
Про основні умови отримання статусу малозабезпеченої сім’ї, яка має право на отримання соціальної допомоги, розповіла Інна Спориш, заступник начальника управління надання державної соціальної допомоги департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради.
Глядачам було наголошено на основних обмеженнях, визначених законодавством, за яких не призначається соціальна допомога. Також, було роз’яснено, що у разі відсутності обмежень, пов’язаних із майновим станом та зайнятістю членів малозабезпеченої родини в періоді, за який враховуються доходи, допомога може бути призначена у разі наявності різниці між середньомісячним доходом та рівнем забезпечення прожиткового мінімуму.
Разом з цим, Вікторія Прокопенко, заступник начальника відділу інформаційних систем і комунікацій Сумського міського центру зайнятості, розповіла про механізм реалізації державного соціального пілотного проєкту «Рука допомоги», мета якого допомогти активним членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати роботу або заснувати власний бізнес.
Нагадаємо, відповідно до статті 9 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» Кабінет Міністрів України 21 квітня 2021 року затвердив відповідний порядок надання згаданої державної підтримки, який набрав чинності з 1 січня 2022 року. Даний проект вже реалізовувався в деяких областях і окремих територіальних громадах та набув позитивних результатів.
У ході розмови представником департаменту також було зазначено, що у разі призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яка дає право на отримання статусу непрацюючої працездатної особи з числа малозабезпеченої родини, інформація щодо такої особи буде передана до центру зайнятості шляхом електронного обміну.
Сам же розмір отриманої допомоги на відкриття власної справи не буде надалі враховуватися з іншими доходами при визначенні права як на допомогу малозабезпеченим сім’ям так і на інші види соціальних допомог, у тому числі житлові субсидії, які надаються з урахуванням доходів родини. Між тим, самі ж доходи вже фізичної особи підприємця при подальшому зверненні за наданням соціальної допомоги будуть враховуватися інакше.
В поточному місяці на обліку в департаменті перебуває 1 137 малозабезпечених родин, які отримують соціальну допомогу, та в яких, за попередніми даними, обліковується 224 непрацюючих працездатних членів родини, які можуть претендувати на відповідну фінансову підтримку, за умови, якщо вони перебуватимуть на обліку в центрі зайнятості як безробітні чи шукаючі роботу.
Детальніше дізнатися умови отримання соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї можна звернувшись до фахівців департаменту за телефонами: 788-888, 787-122, 787-123, 050 407 81 99.
Щодо фінансової підтримки – бюджетної програми «Рука допомоги» необхідно звертатися до Сумського міського центру зайнятості.
Більше інформації з даного питання у відео з прямого ефіру за посиланням: https://sm.suspilne.media/episode/55539.