м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Актуальні питання у сфері соціального захисту обговорили на засіданні фахової мережі АМУ

31 серпня відбулося онлайн засідання фахової мережі Асоціації міст України з питань соціального захисту та соціального забезпечення. Захід відбувся в рамках проекту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю». Метою цього всеукраїнського заходу було обговорення нагальних та актуальних питань і проблем діяльності органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення.

Експерт з питань соціального захисту та соціального забезпечення Асоціації міст України Назар Миколюк, заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко та представники органів соціального захисту населення сільських, селищних, міських рад висвітлили питання налагодження діалогу та координації зусиль між органами державної влади і органами місцевого самоврядування, спрямовані на вирішення проблем сфери соціального захисту та соціального забезпечення в громадах, законодавчий розподіл повноважень у сфері соціального захисту населення між органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Маємо надію, що напрацьовані спільні пропозиції з розглянутих питань щодо організації діяльності виконавчих органів міських рад в контексті розподілу повноважень у сфері між органами влади, а саме з 2022 року, забезпечення надання соціальних послуг в громадах, зокрема визначення потреб населення у соціальних послугах, матимуть вагоме значення у розвитку соціальної сфери в умовах адміністративної реформи.