м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

«2 жовтня – Міжнародний день ненасильства»

Міжнародний день ненасильства був встановлений резолюцією Генеральної асамблеї ООН 15 червня 2007 року. Цей документ підтверджує універсальну значимість принципу ненасильства, бажання затвердити культуру миру, терпимості, розуміння та ненасильства, а також пропонує пропагувати гасло ненасильства, в тому числі шляхом проведення освітньої та суспільно-роз’яснювальної роботи.

Ненасильство – це метод опору насильству без насильницьких засобів за допомогою прихильності, солідарності, навчання, переговорів. Принцип ненасильства унеможливлює використання фізичного насильства для досягнення соціальних або політичних змін. Ця форма соціальної боротьби була прийнята масовим населенням у всьому світі в кампаніях за соціальну справедливість.

Разом з тим, ненасильницькі дії в суспільстві, які застосовуються для розвитку навичок підтримки мирних відносин, попередження конфліктів, починаються із застосування моделі ненасильницьких відносин у родині.

На сьогоднішній день в Сумській міській територіальній громаді проводиться робота, спрямована на попередження та протидію домашньому насильству. З початку року у засобах масової інформації розміщено 6 інформаційних матеріалів з цієї тематики та проведено бесіди, лекції, кураторські години серед школярів, студентської молоді, членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Проте, випадки домашнього насильства трапляються  в сім’ях на побутовому підґрунті, внаслідок зловживання членами родини алкогольними напоями чи наркотичними препаратами, відсутності стабільної роботи, тощо.

З початку 2021 року надійшла інформація про 624 випадки домашнього насильства по відношенню до 464 осіб, з них 83,6% – по відношенню до жінок.

З метою з’ясування причин та обставин вчинення домашнього насильства проводяться комісійні обстеження постраждалих за місцем проживання або перебування, постраждалі ознайомлюються з переліком закладів та установ, якими надається медико-соціальна, психологічна, юридична та інші види допомоги.

З усіма кривдниками, які вчиняли домашнє насильство, дільничними офіцерами поліції проведено профілактичну роботу, до них застосовані термінові заборонні приписи та адміністративні стягнення.

З метою організації та проведення спільних заходів з протидії домашньому насильству, удосконалення системи соціального захисту постраждалих осіб підписано меморандум з 13 суб’єктами взаємодії у рамках Проєкту «Суми – місто безпечне для жінок та дівчат», що реалізується громадською організацією «Ліга сучасних жінок» за підтримки Уряду Канади.

З нагоди Міжнародного дня ненасильства в КУ «Центр учасників бойових дій» Сумської міської ради (вул. Г.Кондратьєва, буд. 165/71) організовано проведення роз’яснювальної роботи серед учасників бойових дій та членів їх сімей щодо моделі ненасильницької поведінки, ознак домашнього насильства та дій постраждалої особи в такій ситуації.