м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

Участь спеціалістів департаменту соціального захисту населення в нараді з питань взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми

В місті Суми активно проводяться інформаційно-просвітницькі заходи щодо протидії торгівлі людьми та ризиків потрапляння в рабство шляхом організації акцій, засідань «круглого столу», тренінгів, семінарів, нарад, лекторіїв, розповсюджується друкована продукція про безпечну міграцію та протидію торгівлі людьми, тощо.

Налагоджено співпрацю в цьому напрямку з закладами освіти, культури та охорони здоров’я міста, поліцією та громадськими організаціями.

Так, 11 вересня відбулася нарада з питань взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми за ініціативи громадської організації «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини». До участі в нараді залучались спеціалісти департаменту соціального захисту населення та інші структурні підрозділи Сумської міської ради. На нараді напрацьовувались концепція та формат співпраці суб’єктів взаємодії, визначались напрямки спільної роботи із запобігання торгівлі людьми, підвищення обізнаності постраждалих та осіб, що належать до «групи ризику», щодо можливості отримати підтримку та допомогу.

На сьогоднішній день Департаментом соціального захисту населення спільно з управлінням архітектури та містобудування Сумської міської ради опрацьовано питання щодо виготовлення та розміщення в центрі міста 3 сіті-лайтів з відповідної тематики до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

В мережі Інтернет в цьому році департаментом висвітлено 9 інформаційних матеріалів з метою привернення уваги до проблеми торгівлі людьми й боротьби з сучасним рабством та інші заходи щодо підвищення обізнаності мешканців міста з даної тематики.

З 1 січня 2019 року 4-м особам, яким встановлено статус особи постраждалої від торгівлі людьми, призначено одноразову матеріальну допомогу, з яких 3 вже отримали кошти, по одній особі очікується фінансування.