м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

13 листопада в світі відзначається Міжнародний день сліпих

Відзначається він у день народження відомого французького тифлопедагога Валентина Гаюї (1754-1822), який не тільки був засновником першої в світі школи-інтернату для сліпих (1784), але й розробив для них дидактику та методику вивчення наук та оволодіння практичними ремеслами, а також запропонував шрифт для сліпих, вдосконалив спосіб книгодрукування, створив ноти, географічні карти для них тощо. Саме за цими книгами люди з вадами зору навчалися аж до появи тактильного шрифту Брайля.

У цей день увага здорових людей привертається до проблем тих, хто втратив зір і опинився у важких життєвих обставинах, до поширення інформації щодо їхніх прав.

Міська влада вживає заходів, спрямованих на соціальний захист та підтримку осіб із інвалідністю по зору.

Так, у рамках програми Сумської міської територіальної громади «Милосердя» в цьому році надається 50-відсоткова пільга на оплату житлово-комунальних послуг 79 особам із інвалідністю по зору І та ІІ групи –  пільгу надано на загальну суму 173,7 тис. гривень.

Із 2019 року запроваджено надання разової матеріальної допомоги особам із інвалідністю по зору І та ІІ групи до Міжнародного дня сліпих (по 500 гривень для І групи, 300 гривень для ІІ групи). Торік допомогу отримала 261 особа на загальну суму 111,1 тис. гривень, у 2020 році виплату отримають 280 осіб на суму 118,4 тис. гривень.

Відповідні пільги передбачені й на 2021 рік.

За ініціативи міського голови підписано меморандум і запроваджено спільний проект допомоги мешканцям громади «Соціальний хліб», у межах якого одинокі сумчани, в тому числі з вадами зору, які отримують послуги в територіальному центрі «Берегиня», двічі на тиждень безоплатно забезпечуються хлібобулочними виробами.

Міською владою налагоджена співпраця з громадськими організаціями, які опікуються питаннями соціального захисту осіб із інвалідністю по зору, а саме: громадською організацією Українського товариства сліпих та громадською організацією «Ініціативи Слобожанщини», пропозиції яких обов’язково враховуються при розробці програм соціального захисту.

Результатом співпраці є й розроблення мобільного додатку, який надав змогу мешканцям із вадами зору користуватися комунальним транспортом, використовуючи програми мовного доступу до інформації на екрані телефону або планшету.

Відповідно до державних програм упродовж 2019-2020 років виплачено компенсацію за самостійно придбані технічні засоби реабілітації 60 особам із вадами зору (49 особам компенсовано придбання мобільних телефонів, 8 особам – механічних та електронних годинників, 2 особам – аудіоплейєрів та 1 особі – тактильної тростини); оздоровлено 7 осіб із інвалідністю за профілем «лікування органів зору».