м. Суми, вул. Харкiвська, 35

788-888 (багатоканальний)

dszn@smr.gov.ua

1 жовтня Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана. Приклад достойний для наслідування

Пріоритетним завданням громади є забезпечення достойного життя її мешканців, особливо людей похилого віку. Літні мешканці Сумської міської територіальної громади допомагають владі у вирішенні питань повсякденного життя пенсіонерів та ветеранів, об’єднуючись у громадські організації. Прикладом такої співпраці є  Сумська міська організація ветеранів України, що вже впродовж 35 років гідно представляє інтереси, захищає права ветеранів війни та праці, допомагає виховувати молодь в дусі патріотизму, поваги до країни та її народу.

Сумська міська організація ветеранів України є добровільним об’єднанням громадян, насамперед ветеранів Другої світової війни, ветеранів локальних воєн та військових конфліктів на території України та інших держав, ветеранів військової служби, дітей війни, ветеранів праці. Громадська організація об’єднує 10 первинних ветеранських організацій, членами яких є близько 25 тисяч літніх мешканців громади.

Актив та члени Сумської міської організації ветеранів України є активними учасниками та організаторами заходів до визначних дат патріотичного спрямування. При громадській організації створений народний хор «Ветеранів війни та праці» і народна хорова капела «Гармонія», які радують і чарують піснею ветеранів і всіх жителів громади.

У приміщенні «Будинку ветеранів» Сумської міської організації ветеранів України обладнано музей «Дзвони пам’яті», де зібрані матеріали та створені експозиції, що відтворюють події нашої держави від давнини до сьогодення. Члени громадської організації постійно запрошують учнів та студентів для перегляду експозицій, проведення екскурсій по музею.

Слід зазначити, що Сумська міська організація ветеранів України одна з небагатьох, яка вже  продовж  трьох років бере участь у конкурсі з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з бюджету громади у відповідному році, гідно захищаючи власноруч розроблений проект «Жива пам’ять поколінь», направлений на проведення заходів з військово-патріотичного виховання молоді, вшанування ветеранів війни та праці, відзначення святкових та пам’ятних дат. У 2021 році для реалізації проекту Сумській міській організації ветеранів України в бюджеті громади передбачено 364 тисячі гривень.

Найбільше багатство літніх людей — їх досвід, мудрість та вміння. Саме ці якості члени Сумської міської організації ветеранів України передають молодому поколінню. Ми безмежно вдячні представникам старшого покоління, за безцінні знання та слушні поради, за готовність підтримати і допомогти, за високу громадянську свідомість, за гідний приклад для наслідування.